Psy agresywne
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Skąd: Komorów k/Pruszkowa

PostWysłany: Pią 9:53, 21 Maj 2010    Temat postu:

Warna napisał:
Jerzy Kora napisał:

Zastanawiałem się tylko czy zamiast trzymać psa w hotelu może lepiej zapłacić te pieniądze dla DT + dorzucić parę złotych na szkolenie psa. Jest to przynajmniej pomysł jak zmienić status tych psów na z hotelowego na tymczasowy. Może wtedy znalazł by się odpowiedni DT dla tych psów. i otworzyła by się droga do adopcji.

1. Żaden DT nie zgłosił sie do nas z taka ofertą.
2. Porto i Ozzy przez ostatnie 2 miesiące uczęszczały na szkolenie (zajmował się tym Michał i relacjonował te zajęcia).

3. Psy przebywają w hotelu, ponieważ stanowią tam mniejsze zagrożenie dla człowieka.

1. Pieniądze są dodatkową zachętą aby chętny i odpowiedni dom chciał się zająć psem.
2. Relacje z tego szkolenia również zwiększyły możliwość przejscia tych psów do domu tymczasowego. Ozzy jest tego najbliżej.
3. To też jest wskazówka dla DT aby wyposażony był tak by zwiększyć swoje bezpieczeństwo

Cytat:

Wydaje mi się (ale może się mylę), że nikt rozsądny, znający i realnie oceniający swoje możliwości, nie zaoferuje tymczasu psu, który jest niezbezpieczny, tylko dlatego, że będą za to jakieś pieniądze.

Rozsądny i znający swoje możliwośći tak sobie zorganizuje swój czas aby zając się psem. Bez dodatkowej zachęty może nawet o tym nie pomyśleć.

Ostatnio zmieniony przez Jerzy Kora dnia Pią 9:56, 21 Maj 2010, w całości zmieniany 1 raz
Ewa_BoNic

Dołączył: 21 Cze 2009

Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią 10:00, 21 Maj 2010    Temat postu:

Tylko gdzie znaleźć taki DT Jerzy?

PostWysłany: Pią 10:05, 21 Maj 2010    Temat postu:

Warna napisał:

Zgadzam się całkowicie

Jerzy Kora napisał:

Pieniądze motywacją do zajęcia się psem? Przepraszam bardzo, ale to się kupy nie trzyma. DT stanie się przez to mądrzejszy? Lepiej znający się na psach agresywnych/niebezpiecznych?? I jak to się ma do idei wolontariatu?? Gdybym umiała postępować z psami agresywnymi, posiadała taką wiedzę, to nawet do głowy by mi nie przyszło ściągać za to jakiś "haracz" od Fundacji.

Ja bym sugerowała jednak wrócić do tego, co proponowałam na początku i zastanawiać się ewentualnie nad tym, co realnie może zrobić Fundacja, bez utopii i mylenia fantazji z rzeczywistością.

Bardzo dobrze zrozumiała moje intencje Ewa BoNic, bo jej myślenie idzie dokładnie takim tokiem jak moje.

Skąd: Komorów k/Pruszkowa

PostWysłany: Pią 10:11, 21 Maj 2010    Temat postu:

Cytat:

Dom nie stanie się mądrzejszy, ale jestem sobie w stanie wyobrazić, że szkoleniowiec tak przeorganizuje sobie czas, że weźmie psa do siebie na DT. jak potrzebuje pieniędzy to znajduje inne zajęcia i nie ma czasu. Za wiele rzeczy fundacja płaci. A nie każdy ma powołanie do tego by robić coś za darmo.
Ewa_BoNic

Dołączył: 21 Cze 2009

Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią 10:55, 21 Maj 2010    Temat postu:

Albo się ma powołanie, albo nie. Bycie specjalistą wynika z pasji a pasji nie można przeliczyć na żadne pieniądze.
Jeśli ktoś powie "dobra wezmę psa za 2000zł to
- Taniej jest, jak psy są tam gdzie są
- Jest to naciągactwo

Skąd: Komorów k/Pruszkowa

PostWysłany: Pią 11:06, 21 Maj 2010    Temat postu:

... a życie jest jakie jest. Na masełko do chlebka też trzeba zarobić.

Zdaję sobie sprawę że pieniądze mogą ściągnąć człowieka nieuczciwego. Może powinna byc to oferta skierowana do znanych fundacji ludzi i szkoleniowców. Jeśłi też ktoś się zaoferuje to na pewno nie może to byc osoba nieznana a z pewnością rekomendowana.
Warna.

PostWysłany: Pią 12:27, 21 Maj 2010    Temat postu:

Jurku,

proszę uwierz, że swego czasu szukaliśmy wśród szkoleniowców i behawiorystów kogoś, kto zająłby się Torą. Odpowiedziały na moje maile, a było ich naprawdę dużo 2 osoby - obie zaoferowały pomoc, jeśli Tora znajdzie właściciela. Obie powiedziały, że szkolenie psa bez właściciela nie ma najmniejszego sensu. I tu jest ten straszny ból, o czym pisałam na wstępie. Sad

Skąd: Komorów k/Pruszkowa

PostWysłany: Pią 13:31, 21 Maj 2010    Temat postu:

Wolałbym płacić DT niż hotelowi. Lepsza jest rodzina zastępcza niż dom dziecka.

Zawsze warto popatrzeć na problem pod różnymi kątami.

Chociaż po przypadku Porto w hoteliku domowym można mieć wątpliwości, czy cokolwiek jeszcze można zrobić.
Warna.

PostWysłany: Pią 16:51, 21 Maj 2010    Temat postu:

Ja też bym wolała płacić DT, ale żaden DT nie zgłosił się po Porciaka. Przecież wiesz o tym dobrze. Smile
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum robocze Fundacji AUREA Strona Główna -> Sprawy okołofundacyjne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12