BENY ma już dom
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny

Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: Nie 23:28, 24 Mar 2013    Temat postu:

Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: Nie 23:32, 24 Mar 2013    Temat postu:

Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: Nie 23:43, 24 Mar 2013    Temat postu:

Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: Śro 23:22, 27 Mar 2013    Temat postu:

Beniu jest już po dwóch wizytach w weterynarza. Jest już zaszczepiony, odrobaczony, ale na razie jest w trakcie diagnozowania. Stan zapalny oczu został opanowany. Okazało się, że stan skóry, który na początku bardzo nas niepokoił, po kąpieli, strzyżeniu i czesaniu znacznie się poprawił. Nic złego się nie dzieje, ale mamy dokładnie obserwować jej wygląd.
Beniu waży 34,5 kg więc całkiem zgrabny z niego chłopak Very Happy
U weterynarza był bardzo grzeczny i spokojny, zuch chłopak, pozwolił się dokładnie zbadać, nie było z nim żadnych problemów.

Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: Wto 19:43, 02 Kwi 2013    Temat postu:

Wczoraj w Poznaniu spadło dużo śniegu i Beniuś był meeeega szczęśliwy Very Happy Mógł się tarzać i tarzać w bielutkim puchu! Uwielbia to robić! Wygląda przy tym przesłodko! Ciekawe czy będzie też tak lubił tarzać się na trawce, albo... w błocku... zobaczymy.

Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: Wto 20:27, 02 Kwi 2013    Temat postu:

W święta Beniu zjadł z nami świąteczne jajeczko, mniam jak mu smakowało Very Happy Apetycik mu coraz bardziej dopisuje. Najbardziej lubi gotowane jedzonko, nie przepada za suchą karmą, trzeba mu ją okraszać czymś "smakowitym". Ale trzymamy reżim. Posiłki o stałych porach, bez podjadania w ciągu dnia. Jak chłopak nie zje, trudno, musi czekać do następnego posiłku. Jednak coraz rzadziej mu się to zdarza. Widać, że jego zegar biologiczny się przestawia, a o określonych porach zaczyna kręcić się razem z Bondzikiem po kuchni. Ostatnie ważenie pokazało 33,9 kg.
Chodzimy na długie spacery, Beniu ma już coraz lepszą kondycję. Ma więcej energii na spacerkach, żwawo spaceruje i biegnie truchcikiem do przodu. Coraz mniej ciągnie też na smyczy.
Aśka Axelowa

Skąd: Piła

PostWysłany: Wto 20:49, 02 Kwi 2013    Temat postu:

Kasiu, super wieści! A jak z pozostawaniem samemu w domu? Dalej się chłopak awanturuje...?

Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: Śro 23:05, 03 Kwi 2013    Temat postu:

Niestety jeśli chodzi o zostawanie samemu to wciąż nie za dobrze. Myślę, że hałasowanie nie jest jednak spowodowane lękiem separacyjnym. Nie ma żadnej reguły jeśli chodzi o porę i czas w jakim Beniu szczeka. Czasami robi to rano, zaraz po moim wyjściu, czasami szczeka w południe, czyli po kilku godzinach samotności. Potrafi szczekać przez 40 min, albo szczeknąć kilka razy przez 2 min i przestać.
Tak się zastanawiam, skoro Beniu mieszkał w swoim domu to może pozwalano mu szczekać i tak reaguje na hałasy na klatce schodowej. Na pewno szczeka na każdego kto przechodzi pod naszymi drzwiami.
Na razie psy nie zostają same dłużej niż 4 godziny, zawsze przyjeżdża do nich moja mama, którą psy uwielbiają. Myślę, że może powoli powinniśmy wydłużać czas jaki Beniu zostaje sam, ale trochę obawiam się sąsiadów.

Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: Nie 23:37, 14 Kwi 2013    Temat postu:

Beniu miewa się bardzo dobrze. Jest bardzo zrównoważony, niekłopotliwy, na spacerkach wesoły, w domu bardzo dużo śpi w porównaniu do Bondzika. Jest stosunkowo powolny i mało energiczny. Nie wiem czy wynika to z wieku czy może z pracy tarczycy, wyniki były w dolnej granicy.
Do samochodu wchodzi niechętnie, po dłuższym namawianiu opiera przednie łapki i czeka na podsadzenie. Podczas podróży jest bardzo grzeczny, ale niestety ma chorobę lokomocyjną. Na razie podróżowaliśmy tylko do weterynarza i do lasu i za każdym razem Beniu nie zniósł dobrze tej podróży. Gdy jechał na czczo było lepiej.
Niestety cały czas hałasuje pod naszą nieobecność. Chłopak bardzo nie lubi samotności, do tego denerwują go odgłosy z klatki schodowej w bloku. Myślę, że lepiej czułby się na wsi w domku niż w mieście w bloku.

Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: Pon 0:11, 15 Kwi 2013    Temat postu:

A to kilka zdjęć zrobionych niespełna dwa tygodnie temu. Aż trudno uwierzyć widząc ten śnieg!

Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: Pon 0:18, 15 Kwi 2013    Temat postu:

Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: Pon 0:48, 15 Kwi 2013    Temat postu:

Beny to " patykowy" chłopak. Uwielbia je znajdować, biegać z nimi i obgryzać Very Happy Jest patyk jest mega radocha Very Happy

Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: Pon 0:53, 15 Kwi 2013    Temat postu:

Dorota_Ert

Dołączył: 10 Gru 2012

Skąd: Wrocław/Zielona Góra

PostWysłany: Sob 20:09, 20 Kwi 2013    Temat postu:

Co słychać u Benusia? Jesteśmy jego wielkimi fanami i łakniemy wiadomości Very Happy