LUNKA ma już dom

Ania Diunkowa

Dołączył: 03 Lis 2015

PostWysłany: Śro 21:07, 05 Wrz 2018    Temat postu: LUNKA ma już dom

W niedzielę pod naszą opiekę trafiła młodziutka, 10 miesięczna suczka Luna.
Jej dotychczasowa właścicielka niestety nie mogła dłużej sprawować nad nią opieki i zwróciła się do fundacji o pomoc w znalezieniu dla Lunki domu. Sunia zamieszkała w Poznaniu u Ewy i jej rodziny. Luna to urocza, grzeczna jak na swój wiek i łaknąca kontaktu sunia.
Więcej o młodej dowiemy się już z relacji Ewy, tak więc Ewo zapraszamy Smile

Ostatnio zmieniony przez Ania Diunkowa dnia Śro 21:08, 05 Wrz 2018, w całości zmieniany 1 raz
Frost

PostWysłany: Śro 8:48, 19 Wrz 2018    Temat postu: Lunka

Cześć ,
proszę o kontakt do Ewy, mieszkam pod Poznaniem, 2-miesiące temu pożegnałem po 13 latach mojego złotego przyjaciela, rozważam adopcje i może to jest właśnie Lunka?
z góry dziękuję i pozdrawiam
Paweł

Dołączył: 18 Wrz 2018

PostWysłany: Śro 11:55, 19 Wrz 2018    Temat postu:

Dzień dobry...

Lunka jest u nas od dwóch tygodni - Ci, którzy oglądają fb na pewno widzieli zdjęcia. I wiemy, że będzie nasza zawsze. Zakochaliśmy się całkowicie.

Luna jest jeszcze młodym psem, dziesięcznomiesięcznym szczeniakiem, czasami nie zdającym sobie sprawy ze swojej siły (27 kilo psa i wzrost większy od naszego wcześniejszego psa - labradora) w momencie, kiedy się cieszy - stąd trzeba było zacząć od wyeliminowania radosnych podskoków na przywitanie.

Lunka przyjechała do nas już trochę ułożona. Potrafi siadać, umie prawie sama włożyć szelki Smile , wie, co to znaczy czekaj. Nie cierpi na lęk separacyjny - zostaje czasami sama w domu na godzinę lub dwie - ale wiem, że w swoim pierwszym domu zostawała dłużej, więc chyba nie jest to dla niej bardzo straszne.

Ciągnie jeszcze trochę na spacerach, które póki co nie byly zbyt długie (cieczka, niejasności w szczepieniach, przyzwyczajenie do nowej przestrzeni). Jednak ostatni weekend na wsi pokazał nam, że pies kocha spacerowanie, kocha szaleństwa na polach (jeszcze na smyczy), uwielbia hasać po podwórku i jest szalenie radosna.

Świetnie odnajduje się w relacjach z naszą córką (nasz poprzedni pies, kiedy Jaga się urodziła miał siedem lat i potraktował ją jako coś, co nieco pozbawiło go pozycji, a jak Jaga dorosla do zabawy, to był zbyt stary na rzucania piłeczką i kijami).

Jest wrażliwa na hałasy. Początkowo każde uderzenie talerza wkładanego do zmywarki wywoływało podskok, każdy tramwaj, co mnie trochę zakoczyło, bo Lunka mieszkała w centrum Warszawy. Teraz widzę, że do dźwięków się przyzwyczaja, nowe ją drażnią, ale jak je oswoi to jest ok.

Uroczy, piękny pies. Właśnie zaczyna się okłaczać (myślałam kiedyś, że labradory są takie od początku, ale Pani Alicja i Ania Diunkowa oświeciły mnie, że to jest proces i - tadaaaaaam - właśnie się zaczął).

I tak, już śpi na łóżku. Może (Leon też mógł) - przecież to jest oczywiste Smile

Dołączył: 18 Wrz 2018

PostWysłany: Śro 11:56, 19 Wrz 2018    Temat postu:

Tfu, nie labradory, a goldeny Razz Rolling Eyes Cool
Frost

Dołączył: 18 Wrz 2018

PostWysłany: Śro 12:49, 19 Wrz 2018    Temat postu:

czyli myślicie o je adopcji?

PostWysłany: Śro 16:17, 19 Wrz 2018    Temat postu:

Frost, nie tylko Lunkę mamy 😉. Jezeli jesteś zainteresowany adopcją, to napisz maila na adres: [link widoczny dla zalogowanych]
Ania Diunkowa

Dołączył: 03 Lis 2015

PostWysłany: Śro 20:30, 19 Wrz 2018    Temat postu:

Frost napisał:
czyli myślicie o je adopcji?

Tak, Lunka zostaje u Ewy i jej rodziny już na zawsze. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Ewo życzymy Wam wiele szczęśliwych lat u boku tej cudownej suni . Zaglądajcie na forum i dzielcie się z nami informacjami o Lunce.

Dołączył: 18 Wrz 2018

PostWysłany: Śro 23:19, 19 Wrz 2018    Temat postu:

Frost napisał:
czyli myślicie o je adopcji?

Jesteśmy zdecydowani. Pewni na 100%. Właściwie to Lunka jest już nasza (przynajmniej naszym zdaniem)... Smile

I mamy nadzieję, że czuje się u nas dobrze i szczęśliwie.