Nowotwór - mastocytoma

marta.bajowa

Dołączył: 23 Paź 2008

Skąd: Dzierżoniów

PostWysłany: Czw 0:00, 03 Gru 2009    Temat postu:

Nie życząc nikomu potrzeby skorzystania, chciałam informacyjnie powiedzieć o pewnej nowince ze świata przeciwnowotworowej farmakologii weterynaryjnej: od 27.09.2009r. mamy pierwszy na świecie zarejestrowany lek przeciwnowotworowy dla psów. Jest to Tokeranib (w preparacie Palladia). Stosuje się go właśnie w guzach zbudowanych z komórek tucznych- mastocytomach typu II i III u psów. Nie znam ceny. Lek jest dostępny w krajach UE, czyli również u nas (jest sprowadzany).
Warna.

PostWysłany: Czw 12:32, 03 Gru 2009    Temat postu:

Rozmawiałam na ten temat z dr Micuniem, gdyż pisano o tym w jednym ze psich pism. Ale dr powiedział, że stosuje się ten lek w szczególnych przypadkach. Smile
Niemniej zawsze dobrze wiedzieć, że jest taka możliwość.
Aśka Axelowa

Skąd: Piła

PostWysłany: Czw 13:03, 03 Gru 2009    Temat postu:

Warna napisał:
Ale dr powiedział, że stosuje się ten lek w szczególnych przypadkach. Smile

Co to znaczy? Jakie to są "szczególne przypadki" wg doktora...?
marta.bajowa

Dołączył: 23 Paź 2008

Skąd: Dzierżoniów

PostWysłany: Czw 13:35, 03 Gru 2009    Temat postu:

Aśka Axelowa napisał:
Warna napisał:
Ale dr powiedział, że stosuje się ten lek w szczególnych przypadkach. Smile

Co to znaczy? Jakie to są "szczególne przypadki" wg doktora...?

Ja od swojej pani doktor (lek. wet.- profesor farmakologii) wiem, że stosowana jest w guzach nawracających nieoperacyjnych (stopień II i III).
kathush

Dołączył: 04 Sty 2011

PostWysłany: Wto 17:37, 04 Sty 2011    Temat postu:

Witam,
wczoraj czytalam na forach o mastocytomie i sie rozplakalam i nie bylam w stanie nic napisac. 1,5 miesiaca temu odszedl moj uchochany psiak-Oskar. Opisywalam jego historie na różnych forachponad rok temu i czekalam na odpowiedzi i dopeiro teraz je przeczytalam.
Oskar chorowal miedzy innymi na mastocytome, mial wiele razy operacje i wycinane guzki, az pewnego dnia zadzwonil do mnie jego lekarz i powiedzial ze wyszedl lek na ten nowotwor, ucieszylam sie strasznie bo te guzki mu odrastaly caly czas, ale okazalo sie ze ten lek jest strasznie drogi (poczatkowo byla mowa o 1000 zl miesiecznie) wiec zrezygnowalismy z tego i gdy sie guzki pojawialy to je usuwalismy az do czasu gdy guzki odrosly w stalym miesjcu i pojawily sie w wielu innych miejscach i nie dalo sie ich zoperowac. Oskar mial 14lat i byl tez po usunieciu nerki oraz mial chore serce i mimo wszystko zdecydowalismy sie na zakup tego leku. Udalo mi sie zamowic ten lek-Masivet u znajomego lekarza wet za cene hurtowa 700zl tylko dlugi byl czas oczekiwania. Tak sie cieszylam ze bedzie szansa ze Oskar bedzie zdrowy, bo jego lekarz prowadzacy mial juz pieska ktory bral ten lek i zmiany sie cofnely a pozniej zniknely i nie bylo nawrotow, takie przypadki byly tez u innego leekarza ktory prowadzil pieski w warszawie. Wiec pelna entuzjazmu oczewiwalam na lek a miedzy czasie przytrafilo sie nam wiele nieoczekiwanych chorob- m.in. jakies zapalenia pluc, pozniej Oskar polknal woreczek foliowy i mial krwawienia, spadly mu strasznie wartosci parametrow krwi i wzrosly wskazniki watrobowe i nerkowe ze gdy juz otrzymalam lek nie mogla mu go podac. Probowalismy wszystkiego, leki, transfuzje krwi, dziennie wydawalismy 300-400zl na leki i kroplowki, pozniej doszedl niedowlad tylnych lap, ale nadal walczylismy, mialam pieska w domu, robilam mu kroplowki itd. Za rok bede lekarzem i naprawde duzo widzialam ale te dwa tygodnie to byl koszmar, widok mojego kochanego pieska w takim stanie to byl poprostu koszmar, w nocy nie spalam zeby go pilnowac zeby nie wyrwal welflonu cale dnie, naprawde nikomu tego nie zycze, Oskar przestal jesc, pic, parametry spadly straszliwie, zdjecie rtg bylo koszmarne i lekarze powiedzieli ze niestety nie ma juz wyjscia i trzeba myslec o eutanazji. Niestety, cale zycie sie zarzekalam ze takiej decyzji to nie podejme, ze tak nie wolno ale widok jego meki i cierpienia byl nie do zniesia, serce mi peklo ale taka decyzje podjelam 25listopada 2010. Do dzisiaj mam wyrzuty sumienia ze nie zamoiwlam tego leku wczesniej bo koszt 700zl przy tym wszystkim co przeszlismy cala rodzina, przy pieniadzach ktore pozniej wydalam i wczensiej na zabiegi to nic.
Lek ten mi zostal. Jest to Masivet 150mg jest nie otwarty i bardzo chcialabym go odsprzedac, wiadomo ze to tez sa pieniadze, ale przede wszystkim dlatego zeby pomogl, bo naprawde pomaga, jakiemus psiakowi wyzdrowiec a jego wlasciciel mogl sie nic nadal cieszyc. Jesli bylby ktos zaintersowany prosze o kontakt [link widoczny dla zalogowanych] badz tel 692 476 671
tu na stronie znajdzicie wiecej info o o samym leku ja tez moge udzelic wiecej inofrmacji bo obeznalam sie w temacie

zeskanowalam tez po polsku ulotke i cala ksiazeczke ze zdjeciami przed kuracja i po. mge wyslac na mila
Kochani naprawde warto, chociaz sprobowac i walczyc tyle dla naszych kochanych psiakow mozemy zrobic.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum robocze Fundacji AUREA Strona Główna -> O psach / Zdrowie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3