Legalne pseudohodowle
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

PostWysłany: Wto 13:19, 15 Sty 2013    Temat postu:

Potrzebna jest zmiana prawa, miejmy nadzieję, że dokona się jak najszybciej. Prace nad nowelą trwają.
Aśka i Fibi

Dołączył: 22 Wrz 2011

PostWysłany: Wto 13:35, 15 Sty 2013    Temat postu:

Renata napisał:
ja zawsze sie "czepiam " tego pkt ustawy o ochronie zwierzat

2. Zabrania się trzymania zwierząt domowych na uwięzi w sposób stały dłużej niż 12 godzin w ciągu doby lub powodujący u nich uszkodzenie ciała lub cierpienie oraz niezapewniający możliwości niezbędnego ruchu. Długość uwięzi nie może być krótsza niż 3 m.

dobry prawnik może udowodnic że taki boks 1.5x1.5 m jest rodzajem "uwięzi" która uniemozliwa niezbedną ilosc ruchu i powoduje cierpienie zwierzecia . Jakby przełozyc to na długosc łańcucha nijak nie wyjdzie 3 m ( to wynika z geometrii) .

Tam wszędzie jest "lub" - tzn że nawet jesli beda udowadniac pseudohodowcy że wypuszczaja te psy co 12 godzin to pozostałe "lub" sa niespełnione .

a uszkodzenie ciała mozna udowodnic - deformacje konczyn , zaniki mięsni, to chodzenie w kółko , brak socjalizacji .

potrzebny dobry prawnik który to rozumie i będzie potrafił udowodnic że tak jest.

Obawiam się, że ta uwięź oznacza wyłącznie łańcuch lub inny sznurek, a klatki opisane są w oddzielnym paragrafie, gdzie jedyny wymóg to możliwość swobodnej zmiany pozycji Sad Alel obym nie miała racji...
Renata

Dołączył: 25 Cze 2008

Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto 21:08, 15 Sty 2013    Temat postu:

Agata_Emi_Lili napisał:
Renatko, od razu rodzi się pytanie o definicję "niezbędnego ruchu"?

Prawdopodobnie nie ma takiej definicji - tak jak większość paragrafów podlega interpretacji ( paradoks polskiego prawa)

Paradoksem jest to że UE nakazuje dawanie zabawek świniom żeby mięso ich było lepsze - mniej stresów itp. To tez mozna wykorzystać - przewrotnosć ludzką i tak naprawde okrucieństwo .

Teraz duzo sie mówi o dobrostanie zwierzat. Uwzględniając wymagania gatunku . Można tym pociagnąć .

Kurcze , mam strasznie mało czasu ostatnio , spróbuje mimo to poszukac wykład o dobrostanioe zwierzat na którym kiedys byłam . Może to cos pomoże .
Ja jestem przekonana że odpowiednio sformułowane zinterpretowanie niektórych zapisów z ustawy dałoby efekt o jaki nam chodzi.
Gośka

Dołączył: 04 Maj 2011

PostWysłany: Wto 22:59, 15 Sty 2013    Temat postu:

Warunki utrzymywania psów, określa Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 20 stycznia 2004r. w sprawie minimalnych warunków utrzymywania zwierząt wykorzystywanych do celów rozrywkowych, widowiskowych, filmowych, sportowych i specjalnych ( Dz.U. 2004 nr 16 poz. 166)
Ludwikowa Rodzinka

Dołączył: 08 Wrz 2012

Skąd: Gdynia

PostWysłany: Czw 11:32, 21 Lut 2013    Temat postu:

Magda Markizowa napisał:
nika78 napisał:
Czytam,i tylko jedno przychodzi mi do głowy, pierwsza myśl: jeśli mamy taką społeczność, to powinniśmy uderzyć do szkół! Przecież to dzieci zazwyczaj są przyczyną pojawienia się w domu psa. To im trzeba uświadamiać, one mają największy wpływ na rodziców. Może można by zorganizować jakieś ogólnopolskie pogadanki w szkołach, podstawowe informacje. Myślę że kwestia psów jest w polsce na tyle trudna, że oświata zgodzi się na taką akcję. Włączyć w to media i jeśli nie spadnie ilość pseudohodowli to przynajmniej wzrośnie ilość dt i ds. Tak myślę.

Pomysł dobry, ale to nie takie proste do zrealizowania. Musi na to wyrazić zgodę ministerstwo edukacji- tak myślę.

MEN nie musi wyrażać zgody na takie zajęcia czy nawet program profilaktyczny. Leży to w decyzji dyrektora danej placówki. Osoby chętne, mogłyby działając z ramienia fundacji napisać program profilaktyczny skierowany dla danej grupy wiekowej i po akceptacji dyrektora przeprowadzać takie zajęcia w charakterze wolontariatu. Mysle,ze dobrze by bylo, zeby w takiej grupie organizatorow byla osoba z przygotowaniem pedagogicznym, ale nie jest to warunkiem koniecznym.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum robocze Fundacji AUREA Strona Główna -> Różności Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3