Trymery, furminatory, itp.
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Przeczytał: 1 temat

PostWysłany: Czw 11:00, 06 Lut 2014    Temat postu: Trymery, furminatory, itp.

Co do furminatora - bardzo nie polecam! Ale porządny trymer, taki na 12 zębów co 0,5 cm bardzo się przyda.
Pati od Rubi

Dołączył: 05 Maj 2012

Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw 11:05, 06 Lut 2014    Temat postu:

Ala - a możesz rozwinąć myśl? To znaczy - dlaczego nie polecasz?

Ja widzę, że Rubiśce na zwykłej szczotce nie dawało się wyczesać porządnie futra i olbrzymie ilości kłaków latały po mieszkaniu. Tym furminatorem wychodzi z młodej dużo puchu, a faktycznie włos okrywowy wydaje się być nietknięty.

Przeczytał: 1 temat

PostWysłany: Czw 11:16, 06 Lut 2014    Temat postu:

Jak dla mnie nieskuteczny jest po prostu Wink. A cała dyskusja jest tutaj: http://www.goldenretriever.fora.pl/pielegnacja-wyglad-akcesoria,79/furminator,5475.html (nie zdziw się, ze na początku też tam zachwalałam, ale potem mi przeszło). Życie pokazało, ze furminator to może dla kotów dobry, albo jakichś innych ras.

Jeżeli będziesz czesać prawidłowo trymerem, to też wyjdzie cały ten puch. Zasada czesania trymerem polega na tym, żeby pociągnięcia szczotką nie były za długie. Tylko krótkie - 20-30 cm.

Pewnie Dorota Stradowska, która nasze piękności pielęgnuje, lepiej by Ci to wytłumaczyła. Smile

P.S. Żebym dobrze została zrozumiana Wink - trymera nie używam do czesania, tylko do pozbywania się martwego podszerstka. Taka solidnie wykonana operacja wystarcza w przypadku Pasia na miesiąc, póltora. A do czesania używam szczotki drucianej i grzebienia z ruchomymi zębami. Zwłaszcza ten grzebień, który ma już kilkanaście lat, bo został po Jacku jest dla nas rewelacyjny.
No i wszystko też zależy od rodzaju włosa. Pasio akurat ma włos sztywny, szorstki, skręcający się, zbity.
Zupełnie inaczej czesało się Edzia, czy Ferdka - z długim, prostym włosem - jedwabistym i gładkim.
Ale też raz na jakiś czas trymer szedł w ruch, a co zwykłej pielęgnacji szczotka i grzebień.

Ostatnio zmieniony przez Pasiasta Alicja dnia Czw 11:34, 06 Lut 2014, w całości zmieniany 3 razy

PostWysłany: Czw 11:34, 06 Lut 2014    Temat postu:

Nie ma jednego uniwersalnego urządzenia, które sprawdzi się dobrze przy pielęgnacji sierści każdego goldena. Pomimo podobieństwa i przynależności do jednej rasy, każdy pies ma nieco inny włos i każdemu trzeba indywidualnie dobrać (metodą prób i błędów albo poradzić się specjalisty) przyrządy do pielęgnacji. U jednych sprawdzi się furminator, u innych szczotka druciana, a jeszcze u innych grzebień z obrotowymi zębami.
Pati od Rubi

Dołączył: 05 Maj 2012

Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw 20:57, 06 Lut 2014    Temat postu:

Dziękuję za wyjaśnienie i odnośnik Smile

My w chwili obecnej w domu mamy unaocznienie tego, co napisała Agata. To znaczy oba sierściuchy mają kompletnie różne futro. Rubi ma szorstki i twardy (ale nie sztywny), nieznacznie podkręcający się włos okrywowy i bardzo gęsty, puchaty podszerstek w olbrzymiej ilości. Z kolei Riko jest "mięciutki jak kaczuszka". Włos okrywowy jest pokręcony jak u baranka, delikatny i po wyczesaniu szczotką (systematyczna praca Tomka) jedwabisty w dotyku. Za to podszerstka ma raczej mało. Tak myślę, że u Riko to pewnie nawet sama szczotka do pielęgnacji może wystarczyć, ale u Rubi to jednak bez czegoś do usuwania puchu ani rusz. Na razie testujemy furminator (skoro już jest), a jeśli okaże się niewystarczający to może i po trymer sięgniemy Smile
Aśka i Fibi

Dołączył: 22 Wrz 2011

PostWysłany: Czw 21:18, 06 Lut 2014    Temat postu:

Pasiasta Alicja napisał:

Może to głupie pytanie, ale czy mogłabyś wkleić zdjęcie takiego trymera? Wink Bo ja czytam o nim wiele, ale nadal nie wiem w zasadzie który to Embarassed

Przeczytał: 1 temat

PostWysłany: Czw 21:32, 06 Lut 2014    Temat postu:

To jest coś takiego: [link widoczny dla zalogowanych] trymer hakowy. Tyle tylko, że nie ma w opisie, czy tu zęby są co 3mm czy co 5 mm. Pasia trymerem z rozstawem 3mm na pewno by nie wyczesał z podszerstka Wink.

PostWysłany: Czw 21:34, 06 Lut 2014    Temat postu:

Z trymerem trzeba być bardzo ostrożnym. Oprocz tego, że usuwa martwy podszerstek, ścina też włos okrywowy. Częste używanie go, zbyt wiele powtorzeń w jednym miejscu kończy się masakrą sierści.

Dołączył: 05 Mar 2013

PostWysłany: Pią 11:24, 07 Lut 2014    Temat postu:

Ja mam takie zgrzebło: [link widoczny dla zalogowanych] i taka szczotkę: [link widoczny dla zalogowanych]

PostWysłany: Pią 11:35, 07 Lut 2014    Temat postu:

Joanna i Bizia napisał:
Ja mam takie zgrzebło: [link widoczny dla zalogowanych]

to jest właśnie trymer hakowy

Dołączył: 05 Mar 2013

PostWysłany: Pią 11:48, 07 Lut 2014    Temat postu:

Aaa, rozumiem. Szczotkę używam częściej, ten trymer raz na jakiś czas. Czy może jest coś lepszego i bardziej odpowiedniego dla goldenów?

PostWysłany: Pią 11:58, 07 Lut 2014    Temat postu:

Trudno doradzać coś konkretnego, bo trzeba sprawdzić na danej sierści, co najlepiej się sprawdza.
U mnie każda z dziewczyn ma nieco inne futro, ale dość uniwersalny u nas jest grzebień z obrotowymi zębami. Bardzo dobrze wyczesuje martwy podszerstek.

Dołączył: 05 Mar 2013

PostWysłany: Pią 12:40, 07 Lut 2014    Temat postu:

Agata, a możesz pokazać dokładnie jaki.
Widziałam taki: [link widoczny dla zalogowanych] i taki : [link widoczny dla zalogowanych] i taki: [link widoczny dla zalogowanych]

PostWysłany: Pią 12:58, 07 Lut 2014    Temat postu:

ten

Dołączył: 05 Mar 2013

PostWysłany: Pią 12:59, 07 Lut 2014    Temat postu:

Dziękuję
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum robocze Fundacji AUREA Strona Główna -> O psach Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny