Praca z niedosłyszącym lub niesłyszącym psem

Ania80

Dołączył: 26 Paź 2010

Skąd: Katowice

PostWysłany: Śro 0:15, 18 Wrz 2013    Temat postu: Praca z niedosłyszącym lub niesłyszącym psem

Poszukuję jakiś wskazówek, jak pracować z niedosłyszącym lub nie słyszącym psem. Może ktoś miał kiedyś styczność w pracy z takim psiakiem. Wiem że sygnały optyczne bardzo dobrze funkcjonują w pracy z takim psem, ale jest jeden szkopuł. Trzeba mieć kontakt wzrokowy z takim psem. Ale co jeśli go nie mamy?

PostWysłany: Śro 13:23, 18 Wrz 2013    Temat postu:

W takiej sytuacji trzeba pracowac (rowniez nad kontaktem wzrokowym) z wykorzystaniem innych zmyslow czyli glownie węchu i wzroku.
Kojarzę, że ktoś uzywał sygnalów swietlnych zamiast dzwiękowych (chyba stosowal swiatelko laserowe zamiast klikera).
Ania80

Dołączył: 26 Paź 2010

Skąd: Katowice

PostWysłany: Śro 19:05, 18 Wrz 2013    Temat postu:

Tak wiem, że trzeba pracować nad kontaktem wzrokowym. Tylko pies chciałby pobiegać z innymi, pobawić się i kurcze jak jest tyłem do mnie to nie wiele mogę zrobić. A linką już podciął i psy i ludzi.

Agata_Emi_Lili napisał:

Ciekawe. I pewnie w tym przypadku funkcjonalne. Muszę poszukać czegoś na ten temat. Bo może to jest rozwiązanie. Dziękuję za podsunięcie pomysłu.
Gocha2606

Dołączył: 06 Lip 2008

Skąd: Katowice

PostWysłany: Czw 23:25, 26 Wrz 2013    Temat postu:

Miałyśmy na szkoleniach takie psy - przede wszystkim skupienie na przewodniku i pilnowanie przewodnika, kontrola nad psem czyli nie puszczamy psa samopas ale zawsze na smyczy albo lince, budowanie więzi i zaufania do przewodnika, praca na gesty, praca na dotyk, wprowadzenie sygnałów optycznych na pochwałę i zakaz, ewentualnie latareczka zamiast klikera, a jeśli trzeba - obroża wibracyjna ( nie mylić z typową OE).
Jest kilka stron które warto przeczytać:

Był też taki dobry tekst Zofii Mrzewińskiej na onecie, w tej chwili nie mogę go odszukać, ale jak wpadnie mi w oko to wkleję.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum robocze Fundacji AUREA Strona Główna -> O psach Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)