Baza GR
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

PostWysłany: Śro 15:22, 04 Mar 2009    Temat postu:

Myślę, że osobom, które nie czytają LMG należy się epilog.

Wojtek w sposób bardzo opryskliwy odpisał, że kodów interfejsu nie udostępni i nie udzieli żadnych innych wyjaśnień, bo prawo do nich mają tylko on i Warna.

Warna otrzymała propozycję przekazania bazy jakiejś organizacji zajmującej się goldenami, aby uporządkować status prawny bazy, i odmówiła.

A ja osobiście zakończyłam sprawę bazy żądaniem usunięcia z niej moich danych. Nie życzę sobie, aby moje dane osobowe były przechowywane i przetwarzane przez osoby prywatne, które bazę z publicznymi danymi kilku tysięcy osób uważają za swoją prywatną własność, mogą z nimi zrobić co im się podoba i nie uważają, że właścicielom danych zawartych w bazie winne są choćby wyjaśnienia.

Ciekawe co powiedziałby na to GIODO?
Warna.

PostWysłany: Śro 15:37, 04 Mar 2009    Temat postu:

To ja też sprostuję. Nie odmówiłam, tylko powiedziałam, że Fundacja nie mogę przejąć bazy choćby z jednego powodu: dane do bazy zostały przekazane mi przez osobę, która zastrzegła sobie, że te dane przekazuje mi osobiście, a nie żadnej organizacji, bo wtedy by ich mi nie przekazała. Sprawa dotyczy całej bazy hodowli w Polsce. Smile
Zorkowa

Dołączył: 19 Gru 2007

Skąd: Katowice

PostWysłany: Śro 18:54, 04 Mar 2009    Temat postu:

Czyli właścicielem bazy jesteś Ty Warno??
Warna.

PostWysłany: Śro 19:41, 04 Mar 2009    Temat postu:

Baza dzieli się na interfejs (cokolwiek by to miało znaczyć), czyli to, co widzimy w internecie jako tzw. obrazek, tj. tabela, kolory, karta psa, formularze zgłoszeniowe, wyszukiwarka, cała strona startowa. I tego autorem jest Wojtek i on to stworzył i ma do tego kody. Moje natomiast są wszystkie dane w bazach, czyli to, co pieczołowicie wpisuje kilka razy w tygodniu, gdy właściciele Goldenów chcą, aby ich pies, czy hodowla, znalazły się w bazie. Te dane mam na bieżąco. Właścicielem bazy jesteśmy zatem we dwójkę. Ja mogę moje dane zabrać, a Wojtek może zabrać interfejs. Jedno bez drugiego jednak nie istnieje w internecie, chyba, ze ja znajdę kogoś, kto chciałby stworzyć nowy interfejs, albo Wojtek odda mi dane i do swojego interfejsu wpisze inne dane.
Póki co, baza nie będzie rozszerzana, bo Wojtek nie ma czasu na jej rozbudowę. Swego czasu poświęcił się tej pracy, ale teraz już go na to nie stać czasowo. Więc na razie baza działa w takim wymiarze, w jakim to widać, choć szczerze i Wojtek i ja, widzimy potrzebę jej rozbudowy, bo życie zweryfikowało trochę to, co zostało stworzone 3 lata temu.

A czemu pytasz, Asiu?
D&H&A

Dołączył: 04 Mar 2009

PostWysłany: Śro 20:00, 04 Mar 2009    Temat postu:

BosmAnka napisał:
Myślę, że osobom, które nie czytają LMG należy się epilog.

Ciekawe co powiedziałby na to GIODO?

I ja też coś napiszę, bo to ja otrzymałam odpowiedź od Warny w tym temacie na priv.

Warna otrzymała propozycję przekazania bazy jakiejś organizacji zajmującej się Goldenami, aby uporządkować jej status prawny i sama Warna nie odmówiła. Warna napisała do mnie, że Fundacja Aurea nie wyraziła zgody na "przejęcie" bazy. Jakoś dokładnie w tej chwili nie zacytuję, bo wywaliłam maile.

I tyle.
Zorkowa

Dołączył: 19 Gru 2007

Skąd: Katowice

PostWysłany: Śro 20:04, 04 Mar 2009    Temat postu:

Bo może jakiś student mógłby zrobic nam nową bazę jako jego pracę magisterską Laughing Wtedy też mozna by było uregulować kwestie prawną takiej bazy i propagować ją wśród goldeniarzy.
Warna.

PostWysłany: Śro 20:45, 04 Mar 2009    Temat postu:

Asiu, problem w tym, ze nie wystarczy zrobic baze, trzeba ja potem aktualizowac, trzeba interweniowac, gdy cos nie dziala, trzeba byc po prostu jej administratorem do konca zycia. Ja podjelam sie wpisywania danych i to robie i jesli nie bede w stanie, to komus to przekaze. A jak bedzie ze studentem?
.:OLIWKA:.

Dołączył: 22 Mar 2009

PostWysłany: Pon 18:08, 30 Mar 2009    Temat postu:

Chciałam zapisać Ashę w BAZIE GR ale już kilka razy odrzuciło moje zgłoszenie Confused Wogóle jeszcze można?? Rolling Eyes
Warna.

PostWysłany: Pon 19:30, 30 Mar 2009    Temat postu:

Można, wyslij dane na adres: [link widoczny dla zalogowanych]
.:OLIWKA:.

Dołączył: 22 Mar 2009

PostWysłany: Pon 19:40, 30 Mar 2009    Temat postu:

Dzięki Very Happy
JerzyWu