10 ras psów dla rodziny z dzieckiem

Warna.

PostWysłany: Czw 19:10, 21 Sty 2010    Temat postu: 10 ras psów dla rodziny z dzieckiem

Serdecznie polecam!

[link widoczny dla zalogowanych] Smile

Skąd: Mosina k.Poznania

PostWysłany: Czw 21:45, 21 Sty 2010    Temat postu:

A gdzie Labrador i gdzie Golden ?? To nie psiaki dla rodziny z dzieckiem ?? Samojeda bym nie chciała ;-( U nas biega taki , jest jakiś " dziki " , aż strach przejść jak biega luzem , ciągle warczy. Pewnie to wynik trzymania go w kojcu ;-(

Przeczytał: 1 temat

PostWysłany: Czw 21:47, 21 Sty 2010    Temat postu:

Asiu, przeczytaj jeszcze raz uważnie, przy flacie jest jedno baaardzo madre stwierdzenie na temat goldenów i labradorów.

Skąd: Mosina k.Poznania

PostWysłany: Czw 21:57, 21 Sty 2010    Temat postu:

Aaa to nie czytałam Embarassed Szczerze , zdjęcia tylko obejrzałam Rolling Eyes

Skąd: Mosina k.Poznania

PostWysłany: Czw 22:02, 21 Sty 2010    Temat postu:

Cytuję : "Wobec nadmiernej mody na labradory i goldeny – oraz związanego z tym pogorszenia jakości obu ras i wynaturzenia niektórych cech " Wierzę , że może być to prawdą. Ale mam pytanie : kupują psa z dobrej hodowli też jesteśmy na to narażeni ??
marta.bajowa

Dołączył: 23 Paź 2008

Skąd: Dzierżoniów

PostWysłany: Czw 22:23, 21 Sty 2010    Temat postu:

A ja uważam, że psa powinno wybierać się pod kątem danej rodziny (tryb życia, możliwości poświęcenia się psu, chęci pracy z nim i odpowiedzenia na proste lecz rzadko zadawane pytanie "po co mi właściwie ten pies?"). Nie ma psów "dla rodziny z dzieckiem", "dla starszej osoby", "dla nastolatka". Są natomiast psy podzielone na grupy mówiące o ich predyspozycjach i użytkowości Znam zarówno rodziny z dziećmi mające Psa z Majorki, Haszczaka czy Rhodezjana radzące sobie z psami doskonale (ponieważ wybrały je świadomie; spełniają potrzeby psa wiedząc do czego został stworzony), jak i rodziny bez dzieci mające psy teoretycznie łatwe w prowadzeniu, lecz nie radzące sobie kompletnie (bo pies to pies, nieświadome wyboru, mające psa z przypadku). Wszystko zależy od doboru psa do rodziny, ale nie "pod dziecko", a właściwie jego obecność bądź brak.

O ironio niektóre psy z artykułu na wp polecane jako psy dla rodzin z dziećmi znalazły się w artykule onetu pt. "Nie daj się zwieść ich urodzie" [link widoczny dla zalogowanych]
Warna.

PostWysłany: Czw 23:16, 21 Sty 2010    Temat postu:

Cytat:
Ale mam pytanie : kupują psa z dobrej hodowli też jesteśmy na to narażeni ??

A co to znaczy dobra hodowla? Ja nie znajduję odpowiedzi na to pytanie od dłuzszego czasu. Sad

Skąd: Mosina k.Poznania

PostWysłany: Pią 22:11, 22 Sty 2010    Temat postu:

Warna napisał:
Cytat:
Ale mam pytanie : kupują psa z dobrej hodowli też jesteśmy na to narażeni ??

Dobre pytanie Confused Miałam na myśli taką, która zajmuje się hodowlą rasy od dobrych nastu lat. I taka , którą poleciłby mi ZKWP. Tak myślę ja, a pojęcie mam marne w stosunku do niektórych osób z Fundacji Shocked
Warna.

PostWysłany: Sob 11:10, 23 Sty 2010    Temat postu:

Cytat:

I z przykrością muszę stwierdzić, że to wcale nie musiałaby być dobra hodowla. Dla mnie dobra to co najmniej taka, która się zna na rozmnażaniu zwierząt (genetyka), na ich rozwoju (psychika, żywienie, ruch), nie jest hodowlą kojcową, psy mieszkają w dobrych warunkach, są zadbane i kochane, hodowca wie jakie są cechy rasy, dba zarówno o wygląd psa (eksterier), jak i o jego zdrowie fizyczne (przede wszystkim) i psychiczne (może jeszcze ważniejsze!) I zdanie ZKWP wcale by mnie nie interesowało.

Ale zapraszam wszystkich do dyskusji w tej kwestii. Smile

Skąd: Mosina k.Poznania

PostWysłany: Pon 23:40, 25 Sty 2010    Temat postu:

Warna napisał:

Ale zapraszam wszystkich do dyskusji w tej kwestii. Smile
Czyli jednym słowem , dobra hodowla to taka , gdzie hodowca , po pierwsze ma szerokie pojęcie na temat rasy, robi to z pasji i miłości a nie tak jak często teraz , dla zysku Sad Wierzę , że gdzieś jest taka hodowla Laughing Co do ZKWP , ja bym zapytała. A rusz, w tych poleconych znalazłaby się jakaś "perełka ". Zawsze warto spróbować
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum robocze Fundacji AUREA Strona Główna -> O psach Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)