SAMI ma już dom
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 35, 36, 37  Następny

ana02

PostWysłany: Pon 21:44, 19 Sty 2009    Temat postu:

Jest piękna. Od dawna szukam goldena, ale jeśli są do oddania to daleko, a ja nie mam możliwości żeby jechać odebrać. Jeśli adopcja suni jest nadal aktualna, a byłaby taka możliwość żeby mi ją ktoś przywiózł to przyjęłabym Ją z otwartymi rękoma.[/b]
Warna.

PostWysłany: Pon 22:30, 19 Sty 2009    Temat postu:

A napiszesz cos najpierw o sobie? Smile

PostWysłany: Wto 0:06, 20 Sty 2009    Temat postu:

planujemy przeprowadzkę jak najszybciej ale kiedy nie umię powiedzieć.
ja w tej chwili jestem w domu.nie pracuję.szukam pracy ,mój mąż szuka lepszej.być może zmienimy miejsce zamieszkania.na razie na prawdę nic więcej nie mogę powiedzieć.gdybym poszła do pracy psiaki byłyby w domu same może 5 godzin.Spike jest bardzo spokojnym psem.
czyli Agnes nie mogłaby wchodzić po schodach?
renata77 Question
bbobrowska

PostWysłany: Wto 1:07, 20 Sty 2009    Temat postu: adopcja Sami

Warna napisał:
Witam, a czy wiesz, że z Sami trzeba pracować?

Dzisiaj przeczytałam o Sami wszystko od 1 strony. Myślę, że poradziłabym sobie z jej problemem syndromu separacji . Przyzwyczajanie do samotnego przebywania w domu można by zacząć od bardzo krótkich okresów np kilka, czy kilkanaście minut i nie od razu, dopiero po jej przyzwyczajeniu się do nowych warunków. Zreszta nie ma takiej potrzeby, aby zostawała sama na dłużej, ponieważ mama zawsze jest w domu. Obie bardzo lubimy psy, a Sami wyjątkowo nas zachwyciła.
Pozdrawiam i czekam z nadzieją.
bbobrowska

PostWysłany: Wto 1:31, 20 Sty 2009    Temat postu: adopcja Sami

Agata_Emi napisał:
Witamy,
Czy zapoznała się Pani z zasadami adopcji oraz z historią Sami? Jest to sunia, która wymaga intensywnego szkolenia. Czy zna Pani metody pozytywnego szkolenia i jest w stanie od samego początku pracować z Sami w ten sposób?

Przeczytałam dzisiaj wszystko o Sami od 1 strony. Myślę, że najważniejszy problem to syndrom separacji. Stopniowe, wolno wprowadzane zostawianie suni samej w domu na krótkie okresy czasu, łagodziłoby powoli jej stres związany z samotnością. w moim przypadku nie ma potrzeby aby zostawała sama na dłużej, bo jak pisałam, zawsze ktoś jest w domu.
Jeżeli chodzi o inne formy szkolenia , to sądzę, że najlepsze efekty daje cierpliwe powtarzanie ćwiczeń połączone z nagradzaniem sukcesów (pochwała, pieszczota, smakołyk), poza tym bardziej chodziłoby o danie suni prawdziwego, kochającego domu niż o osiągnięcia "treserskie"

Agata_Emi napisał:
Czy jest Pani zainteresowana adopcją SAMI czy goldena w ogóle?

Myślę, że bardziej chodzi mi o Sami jako konkretną, tę jedyną sunię

PostWysłany: Wto 10:02, 20 Sty 2009    Temat postu: Re: adopcja Sami

bbobrowska napisał:

Co Pani przez to rozumie?

Sami jest młodym, energicznym psem, który dodatkowo szybko się nudzi a więc potrzebuje częstej stymulacji zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Lepiej jak dzieje się to pod kontrolą człowieka, niż kiedy sama sobie zorganizuje czas. Poza tym, aby Sami stała się niekłopotliwym domownikiem, należy od początku ustalić i wprowadzić zasady, jakie panują w domu i jakich Sami ma przestrzegać. Nie da się tego zrobić bez szkolenia. Spoczęcie na laurach w przypadku Sami to bardzo złe rozwiązanie.
Kasia i Andrzej

Dołączył: 06 Sty 2009

Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto 11:10, 20 Sty 2009    Temat postu:

Ostatnio zmieniony przez Kasia i Andrzej dnia Wto 11:11, 20 Sty 2009, w całości zmieniany 1 raz

PostWysłany: Wto 11:31, 20 Sty 2009    Temat postu:

Kasiu, Andrzeju, zparaszam Was zatem do wątku Agi. Czynimy już starania, żeby zorganizować u Was wizytę przedadopcyjną

PostWysłany: Wto 12:01, 20 Sty 2009    Temat postu:

witam.Agatko nie podziękowałam Ci wczoraj za wstawienie zdjęć Spike'a.dziękuję.
cieszę się,że Agnes będzie miała dom.mam nadzieję,że Sami też go szybko znajdzie.zdaje się,że na chwilę obecną jestem zdyskwalifikowana.
poczekamy.
pozdrawiam wszystkich.
renata77 Smile
Warna.

PostWysłany: Wto 12:06, 20 Sty 2009    Temat postu:

Nie jesteś zdyskwalifikowana (co za okropne słowo). Staramy sie tylko (tak, jak to mamy opisane na naszej stronie w zasadach adopcji) dobrać jak najlepiej rodzinę do konkretnego psa. Staramy się sprawdzać, jak najwięcej osób, żeby dobrze wszystko współgrało. Smile
Kasia i Andrzej

Dołączył: 06 Sty 2009

Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto 12:17, 20 Sty 2009    Temat postu:

PostWysłany: Wto 12:36, 20 Sty 2009    Temat postu:

renata77 napisał:
zdaje się,że na chwilę obecną jestem zdyskwalifikowana.

Renatko, jeżeli chodzi o Agnes to narazie schody oraz niewiadomy termin Waszej przeprowadzki do domu stanowią barierę adopcyjną. Ale jeżeli chodzi o Sami, to sprawa jest otwarta. Staramy się poznać wszyskich kandydatów, dowiedzieć się o Was czegoś więcej, konieczna jest też wizyta przedadopcyjna.
Staramy się nie działać w pośpiechu i na wariata, bo adopcja psa to naprawdę odpowiedzialna sprawa.
ana02

PostWysłany: Wto 12:59, 20 Sty 2009    Temat postu:

Więc mieszkam w bloku, mam dwóch synów, mamy kota, który jest w domu rzadko. Ja jestem osobą dyspozycyjną nie pracuję, więc jestem cały czas w domu oboje z mężem bardzo kochamy zwierzaki. Więc jeśli byłaby możliwość abyśmy ją dostali to byłoby wspaniale.

PostWysłany: Wto 13:04, 20 Sty 2009    Temat postu:

Ana02, skąd jesteście? Sami jest w Krakowie i gdyby doszło do adopcji jej przez Was, musielibyście po nią przyjechać osobiście. Piszę to, bo napisałaś wcześniej, że ktoś miałby Ci przywieźć Sami więc od razu wyjaśniam, że nasze domy docelowe same przyjeżdżają po psa.

Ostatnio zmieniony przez Agata_Emi_Lili dnia Wto 13:04, 20 Sty 2009, w całości zmieniany 1 raz

PostWysłany: Wto 13:20, 20 Sty 2009
PRZENIESIONY
Wto 13:25, 20 Sty 2009    Temat postu: sami