ASKAN ma już dom
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 38, 39, 40  Następny

PostWysłany: Śro 8:33, 20 Sie 2008    Temat postu:

Witaj Olu,
Jeśli jesteś zainteresowana adopcją Askana, to proszę - przeczytaj dokładnie jego wątek, znajdziesz tam większość odpowiedzi na Twoje pytania.

A tak w skrócie:
- Askan nie posiada rodowodu i dlatego przed adopcją zostanie wykastrowany
- poza złamaniem główki kości udowej, którą ma obecnie obciętą, nie ma żadnych innych problemów zdrowotnych
- z tego co wiem, koty go nie interesują, nie gania ich
- o złych nawykach mogą napisać osoby, u których przebywał, ale z tego co wiem - nie ma takowych. Zresztą to młody pies więc można go jeszcze szybko uczyć pożądanych zachowań.

PostWysłany: Śro 8:59, 20 Sie 2008    Temat postu:

Dziekuje za informacje, jesli chodzi o moje zainteresowanie adopcja, to jest ogromne jednak musze negocjowac z reszta domownikow i chyba nie bedzie to takie latwe... ale zobaczymy...

PostWysłany: Śro 9:05, 20 Sie 2008    Temat postu:

Olu, to może w międzyczasie napisz nam coś o sobie, o Waszej rodzince, o warunkach jakie możesz zapewnić Askanowi, o swoich doświadczeniach z psami, itp.

Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro 13:46, 20 Sie 2008    Temat postu:

Pamiętajcie jeszcze o mnie. Agata, Ty wiesz o co chodzi i znasz wszystkie za i przeciw.

PostWysłany: Śro 13:53, 20 Sie 2008    Temat postu:

aga_eri napisał:

Aga, wiem i pamiętam (informacja dla niewtajemniczonych - Agnieszka jest właścicielką Eris, miotowej siostry mojej Emi, jesteśmy w związku z tym w stałym kontakcie, a Aga ostanio bardzo intensywnie zastanawia się nad adopcją Askana).
Narazie nie możemy o niczym przesądzać, zbieramy chętnych kandydatów i będziemy myśleć dalej. U Agi problemem, który widzę w tej chwili jest czwarte piętro bez windy.
Aga, napisz dla ogółu coś więcej o Was i pochwal się swoją gwiazdą

Ostatnio zmieniony przez Agata_Emi_Lili dnia Śro 13:53, 20 Sie 2008, w całości zmieniany 1 raz

Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw 0:06, 21 Sie 2008    Temat postu:

Ok,
Witam wszystkich kochających kremowe lub złote, futrzane cuda. Moje nazywa się Eris i właśnie sobie zasypia, zupełnie nie rozumiejąc czemu ją kąpałam po wspaniałym błotnym, leśnym tarzanku, które z właściwą goldenom pasją zafundowała sobie na dzisiejszym treningu.Szkolimy się do ratownictwa a chwalić się będziemy jak zdamy jesienne egzaminy. Mieszkamy sobie nad morzem i regularnie poznajemy wszystkie okoliczne lasy i łąki.
Zorkowa

Dołączył: 19 Gru 2007

Skąd: Katowice

PostWysłany: Czw 0:11, 21 Sie 2008    Temat postu:

Czesc Aga ale wam zazdroszczę tego morza:))))a na czym polega szkolenie psa do ratowania:))jak możesz to napisz cosik więcej.jak nie tu to może na priva Very Happy
Jolanta

Dołączył: 25 Lut 2008

Skąd: z grodu smoka

PostWysłany: Czw 6:48, 21 Sie 2008    Temat postu:

Jak na priva, to na mojego też, poproszę, bo jestem ciekawa.
A najlepiej, to może w " O psach", tam każdy może sobie poczytać, a nie będzie to w czyimś wątku

Ostatnio zmieniony przez Jolanta dnia Czw 6:50, 21 Sie 2008, w całości zmieniany 1 raz

PostWysłany: Czw 8:29, 21 Sie 2008    Temat postu:

Jolanta napisał:

Aga, o sobie i rodzince napisz tutaj, jak każdy kandydat do adopcji

A o Eris i waszych szkoleniach napisz tutaj i dawaj Wasze foty

Ostatnio zmieniony przez Agata_Emi_Lili dnia Czw 8:59, 21 Sie 2008, w całości zmieniany 1 raz

PostWysłany: Czw 9:55, 21 Sie 2008    Temat postu:

zastanawia mnie jedna sprawa: Askan na niektorych zdjeciach wydaje sie byc starszy niz 1.1/4 roku. Aha i czy zrobiono mu przeswietlenie w kierunku dysplazji?? Jesli tak to jakie sa wyniki??

No i przede wszystkim czy sa jakies przypuszczenia czy lapka pieska bedzie po rehabilitacji w pelni sprawna ??

PostWysłany: Czw 10:11, 21 Sie 2008    Temat postu:

Anonymous napisał:

A po czym oceniasz jego wiek ze zdjęć? Askan jest w takim wieku, jaki podajemy, nie jest ani starszy, ani młodszy.

Anonymous napisał:

Askan miał robiony RTG stawów kiedy nabawił się urazu główki kości udowej. Uraz ten nie był jednak spowodowany dysplazją stawu, a łuszczącą się chrząstką stawową, co jest charakterystyczne i często spotykane u młodych psów ras dużych.

Anonymous napisał:

Psy po resekcji głowy kości udowej są sprawne, mają jednak nieznacznie krótszą nogę, co czasem może być dla osoby postronnej niezauważalne, ale może też powodować nieznaczną kulawiznę. W chwili obecnej nie możemy powiedzieć, jak Askan będzie sobie radził po operacji, ale wszystko wskazuje na to, że będzie OK. Więcej będziemy wiedzieć po kontroli.

Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw 11:11, 21 Sie 2008    Temat postu:

No to krótko o kandydatach-jest nas czworo, w tym 13-letni chłopiec i 4-letna goldenka. Mieszkamy w Gdańsku-Wrzeszczu, w starej kamienicy,niestety na 4 piętrze, miejsca w mieszkaniu jest sporo.

PostWysłany: Czw 12:07, 21 Sie 2008    Temat postu:

Rozumiem wiec, ze doktor stwierdzil osteochondroze??

PostWysłany: Czw 12:36, 21 Sie 2008    Temat postu:

Anonymous napisał:
Rozumiem wiec, ze doktor stwierdzil osteochondroze??

Nie do końca, nie jest to stricte osteochondroza, tym bardziej, że występuje ona zwykle w stawach łokciowych, ramiennych, rzadziej w skokowych, a w stawach biodrowych raczej nie występuje.
U Askana nie było sytuacji, w której duże kawałki chrząstki odczepiałyby się od kości i tworzyły tam luźne, uwierające fragmenty, sprawiające ból. Po prostu lekko łuszcząca się chrząstka (co u rosnących psów jest zjawiskiem normalnym)osłabiła kość na tyle, że przy okazji jakiegoś uderzenia (tzw. niesprzyjających warunków), główka się złamała.

Ostatnio zmieniony przez Agata_Emi_Lili dnia Czw 12:37, 21 Sie 2008, w całości zmieniany 1 raz

PostWysłany: Czw 12:56, 21 Sie 2008    Temat postu:

Czy wobec tego reszta tej lub inne kosci narazone sa na "powtorke z rozrywki" ?? Jesli tak, to dieta bogata w wapn moglaby to chyba zlagodzic ??
Pozdrawiam zaloge i Askanka
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 38, 39, 40  Następny