Zjadanie patyków
Idź do strony 1, 2  Następny

PostWysłany: Czw 10:24, 28 Mar 2013    Temat postu: Zjadanie patyków

Belka namiętnie wcina patyki. Nie gryzie, tylko wszystko połyka. Jest przy tym tak zachłanna, że wygląda to na uzupełnianie sporych niedoborów. Tylko czego??? Od dłuższego czasu dostaje witaminy i minerały Phizera VMP. A może to nie są niedobory, tylko potrzeba "mechanicznego" wykorzystania tych drzazg???

PostWysłany: Czw 10:27, 28 Mar 2013    Temat postu:

Poza wszelkim innym to jest strasznie niebezpieczne, bo może dojść do perforacji jelita. Słyszałam o takim przypadku.

PostWysłany: Czw 10:29, 28 Mar 2013    Temat postu:

Jeśli zachowanie pojawilo sie nagle to może być jakiś problem trawienny. Ewentualnie jakis nerwowy problemik moźna rozważyć.

Ostatnio zmieniony przez Agata_Emi_Lili dnia Czw 10:33, 28 Mar 2013, w całości zmieniany 1 raz
marta.bajowa

Dołączył: 23 Paź 2008

Skąd: Dzierżoniów

PostWysłany: Czw 11:23, 28 Mar 2013    Temat postu:

Potrzeba żucia? A żucie uspokaja? Może uda Wam się znaleźć jakieś psie gryzaki naturalne, które by Belli nie szkodziły?
Bo z patyków zdecydowanie zrezygnujcie i to czym prędzej. Zastępujcie na spacerach ulubioną zabawką i innymi zajęciami, bo skutki zjadania patoli mogą być bardzo przykre.
Zorkowa

Dołączył: 19 Gru 2007

Skąd: Katowice

PostWysłany: Czw 11:29, 28 Mar 2013    Temat postu:

Duśka u mnie robi to samo ale zaobserwowałam że ona naśladuję Zorkę tz. Zorka patyki wiórkuje ale Duśka tego nie widzi Smile) W jej kapciowatej głowie trzeba je jeść , ponieważ ząbki już nie te spryciula wybiera spruchniałe kawałki.Tak , wiem czym to grozi więc generalnie nie pozwalam jej na to , czasami jednak udaja się coś hapsnąć Smile)

Posty: 2021

PostWysłany: Czw 12:10, 28 Mar 2013    Temat postu:

Bez wątpienia nie jest to kwestia braku zajęć - dziś na spacerze miała świetne towarzystwo, a mimo to wcinała patyki i trudno ją było odgonić. Potrzeba żucia też raczej nie - w domu nie żuje niczego. Ona zawsze, gdy miala patyk, raczej go zjadła niż wypluła, ale to nie było aż tak natarczywe, a teraz narasta. Czy jest możliwe, że w tych badylach jest jednak jakiś niezbędny jej składnik? bo ona aż się trzęsie do tego - zupełnie, jakby miała jednak niedobór. Wiem, że to może być niebezpieczne, ale to jak ze zjadaniem qup - trzeba psa na smyczy prowadzić by nad nim zapanować. Gdy na nią krzyknę kilka razy w końcu zostawia badyl i przybiega po smaka, ale FE działa tu ze sporym opóźnineim.

PostWysłany: Czw 12:19, 28 Mar 2013    Temat postu:

Gosiu, każdy pies ma potrzebę żucia (conajmniej 2-3 godziny w ciągu dnia to norma), to czynność z etogramu psa.
Bella miewa problemy gastryczne więc ja w tym kierunku bym kombinowała.

Ostatnio zmieniony przez Agata_Emi_Lili dnia Czw 12:20, 28 Mar 2013, w całości zmieniany 1 raz
rybki

Dołączył: 22 Mar 2012

Skąd: Tarnów

PostWysłany: Czw 14:25, 28 Mar 2013    Temat postu:

http://www.youtube.com/watch?v=uMgQDLGKlXA a może pomogą dyski treningowe Fishera
Pawel

Dołączył: 21 Sty 2008

PostWysłany: Czw 20:28, 28 Mar 2013    Temat postu:

ale te dyski ma gryźć?
Aśka i Fibi

Dołączył: 22 Wrz 2011

PostWysłany: Czw 22:19, 28 Mar 2013    Temat postu:

Mnie się zdaje, że gryzienie dysków nie pomoże Mam wrażenie, że chodzi jednak o jakieś składniki tych patyków. Fibi rzuca się na nie jak na największy rarytas, zwłaszcza na te wiosenne świerzutkie z zielonym wnętrzem. Przypuszczam, że to jakaś bomba witaminowa. Coś jak kiełki

Posty: 2021

PostWysłany: Czw 22:41, 28 Mar 2013    Temat postu:

Aśka i Fibi napisał:

Bombę witaminową w młodych pędach bym jeszcze zrozumiała, no i młode = miękkie, czyli w miarę bezpieczne. Ale tu chodzi raczej o celulozę Shocked , a tak naprawdę to nie wiem o co. Przez jakiś czas podkradała ziemię z doniczki, i tylko z jednej, choć druga też była w zasięgu. Po zrobieniu parawanu w doniczce skończyło się, bo ona szczęśliwie szkodnikiem nie jest i zrozumiała widać, że nie wolno. Badyle zawsze chętnie wcinała, ale jak była okazja. A teraz to jest MUST! Evil or Very Mad podobnie jak z miesiąc temu z qpami. Jakby nawiedzona była. Dlatego uparcie szukam cudownego składnika badyli...

PostWysłany: Czw 22:46, 28 Mar 2013    Temat postu:

A ja z uporem maniaka obstawiam problemy gastryczne.

PostWysłany: Czw 22:59, 28 Mar 2013    Temat postu:

Też problemy gastryczne jakieś bym obstawiała. Jakiś czas temu Ferdek miał trzydniowe zboczenie na szmatki, chusteczki do nosa (takie szmaciane i czyste, żeby nie było wątpliwości). Jak przysmak wytropił, to miał obłęd w oku. Stres, jako przyczynę wypaczonego zachowania wykluczyliśmy. W końcu Ferdek dostał solidną dawkę Rumen Tabs (wet stwierdził, że mu nie zaszkodzi, a może pomoże) i przeszło. Nie mam pojęcia, czy po Rumenie, czy samo z siebie przeszło, ale minęło.

Posty: 2021

PostWysłany: Czw 23:39, 28 Mar 2013    Temat postu:

Agata_Emi_Lili napisał:
A ja z uporem maniaka obstawiam problemy gastryczne.

Abym dobrze zrozumiała - problemy gastryczne, ale jak patyki mają wg psa pomagać? Mechanicznie, jak otręby?
Katarzyna_Margo

Dołączył: 06 Lip 2008

PostWysłany: Czw 23:58, 28 Mar 2013    Temat postu:

Spaczone łaknienie jako objaw problemów gastrycznych. To co pies wcina (patyki, tkaniny, skórzane rękawiczki albo kamienie) nie dostarcza mu brakujących substancji, nie działa leczniczo, nie pomaga. Jest objawem, niczym więcej. To tak, jakby na drapanie w gardle "zażywać" szyszki w nadziei, że usuną infekcję. Tak to rozumiem.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum robocze Fundacji AUREA Strona Główna -> O psach / Zdrowie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny