KILKA SŁÓW O FUNDACJI

PostWysłany: Pon 12:26, 07 Sty 2008    Temat postu: KILKA SŁÓW O FUNDACJI

Golden Retrievery stają się coraz bardziej popularną rasą - już teraz pojawiają się w schroniskach dla bezdomnych zwierząt, są porzucane w przypadkowych miejscach lub też szukają po prostu nowych domów, ponieważ ich dotychczasowi właściciele z różnych powodów nie mogą ich zatrzymać. Często są to psy zaniedbane, chore lub w podeszłym wieku wymagające troskliwej opieki i leczenia.

Zdarza się też, że Goldeny, które mają właścicieli, zapadają na ciężkie choroby lub ulegają nagłym wypadkom i niezbędnym staje się ich leczenie (często operacja), które jest bardzo drogie.

W trosce o ich los postanowiliśmy utworzyć Fundację Pomocy Goldenom "AUREA". Powstaje ona z inicjatywy osób, będących miłośnikami psów, w szczególności rasy Golden Retriever, którym los tych zwierząt nie jest obojętny.

Kochamy tę rasę, mamy w domach wypieszczone Goldeny, są one naszą prawdziwą pasją, a myśl o tym, że tak wspaniałe zwierzęta trafiają do schronisk, są krzywdzone lub są w nagłej potrzebie nie pozostaje nam obojętna i powoduje, że staramy się z całych sił im pomóc.

Fundacja w chwili obecnej jest na etapie rejestrowania się w Krajowym Rejestrze Sądowym. Po załatwieniu wszystkich niezbędnych formalności, będziemy mogli działać i pomagać psiakom.

Naszym podstawowym celem będzie udzielanie wszechstronnej pomocy bezdomnym, porzuconym, krzywdzonym, niechcianym, chorym Goldenom.

W miarę możliwości finansowych chcemy:
- świadczyć i organizować bezpośrednią i pośrednią pomoc finansową, rzeczową i organizacyjną w ramach leczenia, rehabilitacji, opieki weterynaryjnej, transportu psów,
- realizować program kastracji, sterylizacji i identyfikacji elektronicznej,
- zbierać informacje o Goldenach w potrzebie oraz, w miarę możliwości, pomagamy w adopcjach umieszczając psy w miejscach tymczasowego lub stałego pobytu,
- współpracować z lecznicami weterynaryjnymi, lekarzami weterynarii, behawiorystami, treserami zwierząt, Policją i Strażą Miejską, placówkami niosącymi pomoc zwierzętom bezdomnym, instytucjami samorządowymi i rządowymi, organizacjami pozarządowymi, instytucjami mającymi podobne cele,
- organizować i wspierać działania informacyjne, edukacyjne, szkoleniowe, wydawnicze, badawcze, reklamowe oraz udzielać wsparcia podobnym inicjatywom.

Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy i współpracy !

Ostatnio zmieniony przez Agata_Emi_Lili dnia Pon 12:56, 21 Sty 2008, w całości zmieniany 2 razy

PostWysłany: Czw 21:02, 10 Kwi 2008    Temat postu:

WRESZCIE !!!
Po prawie 3-miesięcznym cierpliwym oczekiwaniu, nasza Fundacja została wreszcie wpisana do KRS-u

Jeszcze tylko kilka innych formalności (w tym najważniejsza - numer konta) i możemy zacząć działać w pełni.
Warna.

PostWysłany: Pią 18:29, 27 Cze 2008    Temat postu:

Wiecie już, ze wszystkie formalności z fundacja związane zostały zakończone. Very Happy Ale pomyślałam sobie, że może powinnam napisać, jak się zaczął w mojej głowie rodzić pomysł stworzenia fundacji.

Było tak: wklejony na jednej z Goldenich list link do allegro. Otwieram. Piesek z bardzo wielką dysplazją. Chcą go oddać. Dalszy ciąg historii pieska na mojej stronie [link widoczny dla zalogowanych] Piesek nazywa sie Nero.
Ale jak zebrać pieniądze na operacje Nero (bagatelka 12 tysięcy złotych)? Przecież nie będę takiej sumy zbierać na własne konto (tak chciałam). Dzwonię po fundacjach. I kompletna klapa - NIKT nie zbiera na psy, które mają właściciela. Fundacje pomagają psom BEZDOMNYM. Myślę sobie, że przecież nie wyrzucę Nero na ulicę. Nic nie dało się zrobić. I wtedy pomyślałam, że Goldeny zasługują na Fundację.

Statut pisała Agata (wielki ukłon w jej stronę i słowa uznania) i co chwilę miałyśmy wątpliwości, jak to spisać, żeby zadziałało, żeby było dobrze. Ale jest dobrze i cieszę się, że ta myśl wtedy w kwietniu 2006 roku przerodziła się w organizację prawną. Very Happy

Powstała dla Was wszystkich, powstała by pomagać Goldenom bezdomnym, ale też tym, które bez tej pomocy by nie przeżyły. Dla tych bezpańskich i dla tych żyjących w naszych domach, jeżeli ich choroba przekroczy nasze możliwości finansowe ich leczenia.

Pamiętajcie, powstała DLA Goldenów. Very Happy I trzymajcie za nią kciuki.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum robocze Fundacji AUREA Strona Główna -> Sprawy okołofundacyjne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)