Wakacje nad morzem, a zakaz wejścia na plażę z psem

agnes&nelly&schad

Dołączył: 28 Lut 2009

Skąd: Bydgoszcz/Warszawa

PostWysłany: Śro 14:33, 22 Lip 2009    Temat postu: Wakacje nad morzem, a zakaz wejścia na plażę z psem

Dziś staneliśmy przed faktem, że zaplanowane wakacje z psami mogą nie dojść do skutku z uwagi na zakaz wprowadzania psów na plażę. Poinformaowała nas o tym nasza gospodyni u której miesiąc temu rezerwowałam nocleg. Poszukałam informacji i znalazłam to: może się komuś przydać.

P.S.
Jeżeli Agta/Warna/Aśka uznacie, że to nie post na ten dział to prosze o wyrozumiałość.
Warna.

PostWysłany: Śro 14:38, 22 Lip 2009    Temat postu:

Dlatego my jeździmy każdego roku od urodzenia Bezy do Chałup, bo na granicy Chałup z Kuźnicą jest specjalna plaża dla psów (jest znak przy szosie). Bezia w tym roku będzie tam po raz 8, a Nercio po raz 4.
Malina

Dołączył: 10 Kwi 2009

Skąd: Białystok

PostWysłany: Śro 15:13, 22 Lip 2009    Temat postu:

Warno, czy możesz podać namiary na ten ośrodek?
Warna.

PostWysłany: Śro 15:24, 22 Lip 2009    Temat postu:

To nie jest ośrodek, tylko pokój w domu u Pani, która wynajmuje je.
marta.bajowa

Dołączył: 23 Paź 2008

Skąd: Dzierżoniów

PostWysłany: Śro 15:48, 22 Lip 2009    Temat postu:

:ups: :offtopic:
My by uniknąć szarpania się (choć na plaży niestrzeżonej problemów nie było) o kawałek piachu nad i tak brudnym Bałtykiem jedziemy z Bają po raz kolejny na Suwalszczyznę. Bajka lubiła morze, ale fale przeszkadzały Jej w pływaniu, więc zaczęliśmy jeździć nad jeziora a konkretnie na Pojezierze Suwalskie. Pełno tam małych miejscowości nad czystymi jeziorami, a jeszcze nie spotkaliśmy się z odmową przyjęcia psa. Jak dla nas i dla Bajuli to raj Smile Polecamy tamte rejony- cisza, spokój i sama przyjemność z przebywania.
Malina

Dołączył: 10 Kwi 2009

Skąd: Białystok

PostWysłany: Śro 17:21, 22 Lip 2009    Temat postu:

Marta może kiedyś jak będziesz w tych okolicach to się umówimy? Ode mnie do Suwałk nie tak całkiem daleko a weekend nad jeziorem to sama przyjemność i to w takim towarzystwie Smile Jeśli chodzi o mazurskie czy podlaskie jeziora to wszystkie gorąco polecam Smile
Lilka Askanowa

Dołączył: 18 Sie 2008

Skąd: Katowice

PostWysłany: Czw 9:42, 23 Lip 2009    Temat postu:

Zakaz wprowadzania psów na plażę reguluje każda gmina osobno i każdego roku może być inaczej. W tym roku na zachodnim wybrzeżu zakaz jest w Pobierowie, natomiast Rewal, Tręsacz i Pustkowo zakazu nie wydały.

agnes&nelly&schad

Dołączył: 28 Lut 2009

Skąd: Bydgoszcz/Warszawa

PostWysłany: Czw 10:59, 30 Lip 2009    Temat postu:

No to popytałam, popisałam i wiem. Plaże w Polsce walczą o tytuł błękitnej flagi. Konkurs polega na tym, że musi być plaża czyściutka. Czyli wprowadzają: zakaz dla psów, zakaz dla palaczy, wstawiają toi toi, zakaz gastronomii na plaży ....
Tak wiec Polskie plaże walczą o pieniadze i będą robiły wszystko, aby je otrzymać na rozwój turystyki w regionie. Problem polega na tym, że w takiej sytuacji mają zarządcy plaż (w tym wypadku gminy, powiaty lub dyrekcje parków) wyznaczenia terenu plaż, na których mogą przebywać psy. Jednak to wiąże się z tym, że muszą zaopatrzyć takie miejsce w worki na Q.. i pojemniki do ich wyrzucania, a późnej zawartość tych pojemników musi być utylizowana, a nie wywożona na śmietnisko komunalne. Cóż przyjdzie nam jeździć z psami nad morzem Bałtyckie do niemców na psie plaże !!!
arek84

Dołączył: 30 Cze 2015

PostWysłany: Czw 12:45, 21 Kwi 2016    Temat postu:

podbiję temat, ma ktoś wiedzę jak to wyglądało w zeszłym roku? Lub czy są zakazy w tym roku. Konkretniej chodzi o to głośne orzeczenie z zeszłego roku [link widoczny dla zalogowanych]

Wynika z tego, że zakazy są bezprawne i można się powoływać na wyrok NSA w innych gminach w przypadku próby wręczenia mandatu/pouczeń. Co prawda my jedziemy w maju (w sezonie letnim nawet bez Amora nie pojechałbym nad morze Laughing ) ale ciekawi mnie jak to wygląda od strony praktycznej

Kontaktowałem się z gminą Władysławowo w tej sprawie - obecnie nawet w sezonie letnim nie ma problemu z psem na plaży, nie licząc kąpielisk strzeżonych Wink

Ostatnio zmieniony przez arek84 dnia Wto 9:38, 26 Kwi 2016, w całości zmieniany 1 raz
Aleksisczeteri

Dołączył: 22 Cze 2016

PostWysłany: Śro 12:26, 22 Cze 2016    Temat postu:

Ja zamierzam jechać do Kołobrzegu. Ktoś się orientuje jaka jest tam sytuacja z zakazami ?
Annakornel

Dołączył: 22 Gru 2017

PostWysłany: Pią 0:20, 22 Gru 2017    Temat postu:

Jesteśmy zachwyceni. Rowy to dla właścicieli Psów idealne miejsce. Z domków które odwiedziliśmy do plaży dedykowanej dla psów jest tylko 15 min spacerkiem przez las. Tutaj byliśmy pierwszy raz i jesteśmy ogromnie zadowoleni. Wspaniałe miejsce na wypoczynek, wysoki standard, piękny, czyściutki, przytulny i jednocześnie przestronny domek, z własnym tarasem. Właściciele gościnni wobec zwierząt Okolica cicha i spokojna. Na pewno jeszcze tam wrócimy. Sami sprawdźcie domki-rowy na Różanej 8. Pozdrawiam
celinawroblewska

Dołączył: 08 Lis 2019

PostWysłany: Pią 18:30, 08 Lis 2019    Temat postu:

Jednym z piękniejszych miejsc jakie odwiedziliśmy z naszym owczarkiem nad Bałtykiem są Rowy w województwie pomorskim. Jeśli miałabym polecić miejsce gdzie można przyjechać z psem to polecam Domki Rowy na Różanej 8. Nowe, czyste, komfortowe i dobrze wyposażone. Pozdrawiam
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum robocze Fundacji AUREA Strona Główna -> Różności Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)