Hodowla Goldenów w okolicach Krakowa

KasiaBarowa

Dołączył: 01 Cze 2009

Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob 23:25, 26 Gru 2009    Temat postu: Hodowla Goldenów w okolicach Krakowa

Witajcie Smile mam nietypowe pytanie jak na forum Fundacji zajmującej się pomocą psiakom, które z różnych przyczyn nie mają domu, ale mam nadzieję, że mi pomożecie Smile Koleżanka poprosiła mnie o zorientowanie się czy jest w okolicach Krakowa hodowla Goldenów godna polecenia .... próbowałam delikatnie przekonać koleżankę, że może dorosły pies.... ale póki co nie udało się, więc zwracam się po prośbie Wink dodam że ma dwulatkę w domu, więc może to okoliczności łagodzące co do adopcji dorosłego psiaka Wink - chce od szczeniaka mieć kontrolę nad zachowaniem w stosunku do dzieci... Wink
marta.bajowa

Dołączył: 23 Paź 2008

Skąd: Dzierżoniów

PostWysłany: Sob 23:46, 26 Gru 2009    Temat postu:

Kontrola nad zachowaniem szczeniaka w stosunku do dzieci- rzecz prawie niemożliwa ;p No, zależy też od tego jaki nam się egzemplarz trafi. Bo zanim się tego szczeniora oduczy łapać za rękawki, skakać na malca i kraść zabawki czy jedzenie to maluch skończy posiniaczony, objedzony i bez zabawek Wink Nie mówiąc już o potokach siuśków Very Happy

W ramach przekonań do dorosłego psa (bądź wstrzymania się z nim na razie w ogóle), a nie szczeniaka, pozwolę sobie zacytować słowa, które pojawiły się już u Nas na forum, jednak nie mogę ich znaleźć, a kiedyś je zapisałam jako mądre słowa "dla potomnych" :

" "Witam.
Jestem tymczasowym opiekunem Molly i w odpowiedzi na zainteresowanie jej adopcją poniżej zamieszczę kilka odpowiedzi na najczęściej powtarzające się pytania:

1/ jeśli jesteś mamą małego dziecka i chcesz wiedzieć czy Molly lubi dzieci - to wiedz, że Molly bardzo lubi dzieci i chce się z nimi bawić - skacząc na nie i gryząc - bo w taki sposób każdy szczeniak bawi się z towarzyszem zabaw - nie umie inaczej, bo jest tylko psem - a Twoje dziecko bardziej przypomina jej psa niż człowieka z racji swojej wielkości.

2/ jeśli masz koty i chcesz wiedzieć jak Molly reaguje na koty - to Molly reaguje na nie tak samo jak każdy młody psiak - bardzo chętnie je gania - bo uciekają, i bardzo chętnie je zaczepia szczekając na nie i skacząc - bo tak samo zachęcałaby do zabawy drugiego psa. Jeśli Twój kot da się jej zdominować - ona na pewno to zrobi - bo taka jest psia natura.

3/ jeśli chcesz wiedzieć, czy Molly zachowuje czystość w domu - tak, zachowuje, o ile wyjdziesz z nią na siusiu co 3-4 godziny (noce możesz przespać spokojnie, ale nie dłużej niż 8 godzin )

4/ jeśli chciałabyś wiedzieć jak Molly znosi zostawanie samej w domu - to wiedz, że jest młodym psiakiem, który potrzebuje bodźców do rozwoju tak samo jak małe dziecko - nie da się jej posadzić na kilka godzin w jednym miejscu oczekując, że zajmie się filozoficznymi rozważaniami - zostawiona długo sama pogryzie wszystko, co tylko da się ugryźć (a udaje się jej to nawet ze ścianą, w której potrafi wygryźć dziurę)."

Wychowałam córkę, jest już mężatką. Wychowywałam też 2 psy od szczeniaka.
Uważam, że bezpieczna kombinacja to małe dziecko i dorosły pies,
lub szczeniak i dziecko minimum 6 - 8 lat, w zależności od predyspozycji dziecka."

Ostatnio zmieniony przez marta.bajowa dnia Nie 0:50, 27 Gru 2009, w całości zmieniany 1 raz
KasiaBarowa

Dołączył: 01 Cze 2009

Skąd: Kraków