SONIA

PostWysłany: Czw 12:40, 27 Wrz 2012    Temat postu: SONIA

Kilka dni temu zadzwoniła do nas Pani Ewa z Bydgoszczy, właścicielka 5-letniej goldenki Soni. Sonia od ponad tygodnia zaczęła mieć niepojące objawy (krwawienie z dróg rodnych, duże pragnienie, brak apetytu, apatia). Wszystko to wskazywało na klasyczne ropomacicze więc zasugerowaliśmy natychmiastową wizytę u weterynarza.
Po wykonaniu USG potwierdziło się to podejrzenie, Sonia ma duże (4-5 cm średnicy) guzy ropne. Oczywiście jedyne, co można zrobić to operacja.
Pani Ewa musiała w jednej chwili podjąć decyzję, czy decyduje się na operację i tym samym próbę ratowania zagrożonego życia Soni.
Będąc w bardzo trudnej sytuacji finansowej, zwróciła się do nas o pomoc w dofinansowaniu operacji.

Nie mogliśmy zostawić Pani Ewy i Soni bez pomocy. Zdecydowaliśmy o udzieleniu im wsparcia finansowego.
W międzyczasie zrobiono Soni badanie krwi przed zabiegiem i okazało się, że ma problemy z krzepnięciem krwi i operacja musi zostać przełożona. Sonia dostaje teraz leki na poprawę krzepliwości, jutro lekarze ponownie sprawdzą krew i zdecydują o terminie operacji. Sytuacja jest dość dramatyczna, bo z jednej strony operacja powinna zostać przeprowadzona natychmiast, z drugiej jednak słaba krzepliwość, to ogromne ryzyko krwawienia, zarówno podczas operacji, jak i po niej.

Mamy nadzieję, że sytuacja się unormuje jak najszybciej i Sonia będzie mogła zostać poddana operacji.

Wszystkich, którzy mogą i chcą mieć udział w pomocy dla Soni prosimy o wpłaty.

Fundacja Pomocy Goldenom AUREA
79 2130 0004 2001 0444 8270 0001 z dopiskiem "DLA SONI".

Wszystkie uzbierane na ten cel pieniądze przeznaczymy na pokrycie kosztów operacji.

Ostatnio zmieniony przez Agata_Emi_Lili dnia Pią 13:15, 16 Lis 2012, w całości zmieniany 1 raz

PostWysłany: Pią 18:21, 28 Wrz 2012    Temat postu:

Niestety Sytuacja Soni robi się skomplikowana. Płytki krwi spadły jeszcze bardziej a stan suni bardzo się pogorszył. Lekarze zdecydowali o pilnej operacji, ale żeby była ona możliwa do wykonania potrzebna jest transfuzja krwi. To dodatkowy koszt 200 zł.

PostWysłany: Sob 16:17, 29 Wrz 2012    Temat postu:

Wczoraj przetoczono Soni krew i została zoperowana. Nie było na szczęście żadnych komplikacji po zabiegu więc po nocy spędzonej w lecznicy, dzisiaj mogła już wrócić do domu.
Lekarzd są dobrej myśli, Sonia czuje się dobrze więc miejmy nadzięję, że najgorsze już za nią i że jej życiu już nic nie zagraża.
Baszka
DOM TYMCZASOWY

Dołączył: 04 Maj 2009

Skąd: okolice Krakowa

PostWysłany: Sob 19:01, 29 Wrz 2012    Temat postu:

Trzymam kciuki.
Gosia&Imka

Dołączył: 24 Mar 2011

PostWysłany: Nie 9:51, 30 Wrz 2012    Temat postu:

Soniu, życzymy zdrówka!!!

PostWysłany: Nie 19:32, 30 Wrz 2012    Temat postu:

przyszła wiadomość od Pani Ewy:

Dzień dobry. Wczorajszy dzień minął spokojnie. Sońka zwymiotowała po przyjściu do domu, ale po narkozie to przecież normalne. W nocy weszła do córki do łóżka i przez całą noc z nią spała. Tuliła się do niej jak nigdy dotąd (tzn. Sońka do córki).Dostała rano troszkę jeść i było ok. Siusiu robi, kupkę też.Byłyśmy dzisiaj u lekarza. Pani doktor była zadowolona z wyglądu rany i ogólnego stanu zdrowia. Dostała jeszcze dwa zastrzyki. Jutro idziemy na wizytę i okaże się, czy będą konieczne jeszcze jakieś lekarstwa czy nie. Sońka zupełnie inaczej już wygląda : łeb podniesiony, ogon "zadowolony", cała sylwetka zdrowego psiaka.
Krew, którą dostała dzięki Pani i operacja uratowały jej życie. Wg p. doktor Sońka była szególnym przypadkiem, ponieważ rzadko się zdarza, żeby upływ krwi był tak wielki.
Wszyscy jesteśmy szczęsliwi, że dzięki Pani i Fundacji Sońka jest w dalszym ciągu z nami.

Jeszcze raz SERDECZNIE DZIĘKUJEMY - rodzina Przybylskich

Ostatnio zmieniony przez Agata_Emi_Lili dnia Nie 19:35, 30 Wrz 2012, w całości zmieniany 1 raz

PostWysłany: Pon 20:00, 01 Paź 2012    Temat postu:

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy wsparci finansowo ratowanie życia Soni. Wzajemna pomoc to naprawdę super sprawa

PostWysłany: Śro 14:57, 10 Paź 2012    Temat postu:

Sonia po zabiegu odżyła i odmłodniała - podobno jest nie do poznania Biega, szaleje, zachowuje się jak szczeniak
Niestety przyplątała się przepuklina pooperacyjna, którą zapewne trzeba będzie wkrótce usunąć, a więc Sonię czeka kolejny zabieg za jakiś czas.

PostWysłany: Pon 9:31, 15 Paź 2012    Temat postu:

W czwartek Sonia miała zabieg, usunięto przepuklinę i teraz już wszystko jest OK. Sonia czuje się dobrze, jest pełna życia i zadowolona, pomimo trudnego czasu, jaki miała ostatnio.

PostWysłany: Czw 10:30, 18 Paź 2012    Temat postu:

Dzień dobry. Byłyśmy dzisiaj z wizytą kontrolną. Sońka dostała jeszcze antybiotyk. Pani doktor jest z jej stanu zdrowia bardzo zadowolona. Do soboty sunia musi jeszcze chodzić w "twarzowym" ubranku ochronnym, a pod koniec przyszłego tygodnia można z nią będzie wychodzić na dłuższe spacery i w końcu dać jej troszeczkę pobiegać . Dzisiejsza wizyta w klinice była już OSTATNIĄ !

W imieniu SONI i całej naszej rodziny chciałabym Pani i wszystkim ludziom, którzy nas wspierali i trzymali kciuki za Sońkę bardzo serdecznie podziękować.

Jeszcze raz bardzo dziękuję i serdecznie pozdrawiam. Ewa

PostWysłany: Pią 13:16, 16 Lis 2012    Temat postu:

Rozmawiałam z Panią Ewą. Sonia czuje się świetnie, po chorobie nie ma już śladu, Sonia jest radosna, energiczna i odmłodniała
Agunda

Dołączył: 01 Sie 2008

Skąd: Olkusz

PostWysłany: Pią 13:43, 16 Lis 2012    Temat postu:

to teraz czekamy na zdjęcia Soni
Mozaba

Dołączył: 07 Lut 2011

Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią 21:58, 16 Lis 2012    Temat postu: