SARA ma już dom w Warszawie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny

PostWysłany: Pon 21:42, 20 Lut 2012    Temat postu:

Cieszę się, że są postępy i Sarcia ładnie się zachowuje

Oj tak, to czym posypują chodniki, to potworne paskudztwo (to nawet nie sama sól, ale jakaś gorsza chemia). To nawet nie szczypie, a parzy w łapki (jak substancja żrąca). Po przyjściu do domu warto przepłukać łapki wodą.
Tamara Markizowa

Dołączył: 10 Sty 2012

Skąd: Radzymin/Łosie

PostWysłany: Pon 22:13, 20 Lut 2012    Temat postu:

To nawet bardzo ważne jak Agata pisze,żeby myć Łapki.Bo gdy piesek wylizuje je póżniej to jeszcze może być biegunka.A wtedy jeszcze gorzej.

Dołączył: 20 Maj 2011

PostWysłany: Wto 0:58, 28 Lut 2012    Temat postu:

bardzo często, praktycznie codziennie dochodziło w naszym domu do spięć na linii Sara - Gacek (nasz syjam). Otóż Gacek albo podchodził do niej i na nią syczał, co automatycznie powodowało że Sara się denerwowała i szczekała, albo też Sara go goniła i wtedy on syczał na nią jak już widział że nie ma punktu odwrotu (reakcja Sarci była taka sama - szczekanie)

dzisiaj wchodzę do pokoju mamy - a tam kot i pies leżą sobie na łóżku obok siebie i śpią Laughing mało nie umarliśmy ze śmiechu

PostWysłany: Wto 10:51, 28 Lut 2012    Temat postu:

Kiedyś to musiało nastąpić Skoro nikt nikogo nie wypędzi więc trzeba się polubić

Dołączył: 20 Maj 2011

PostWysłany: Pon 14:11, 19 Mar 2012    Temat postu:

Sara jest świeżo po sterylizacji

chodzi po domu, popiskuje, ale pani doktor powiedziała że to normalne po narkozie

za trzy dni badanie kontrolne, za dwanaście dni zdejmują szwy. póki co zero zabaw z kolegami Sad będzie niepocieszona bo codziennie dwa razy dziennie harcuje po Fortach z kumplami aż miło!

Ostatnio zmieniony przez Michal Sara dnia Pon 14:12, 19 Mar 2012, w całości zmieniany 1 raz

PostWysłany: Pon 14:19, 19 Mar 2012    Temat postu:

Dobrze, że już po.

Michał, pamiętajcie o tym, żeby dzisiaj nie karmić Sary, najlepiej do wieczora. A jeśli już dacie jej coś, to lekkostrawne i niewiele. Dopiero od jutra normalne jedzenie.
Dostaliście leki przeciwbólowe i kaftanik pooperacyjny?

Dołączył: 20 Maj 2011

PostWysłany: Pon 14:23, 19 Mar 2012    Temat postu:

tak, tak, pani doktor powiedziała żeby nie karmić jej dzisiaj

kaftanik jest, Sara dostała leki przeciwbólowe

PostWysłany: Pon 14:26, 19 Mar 2012    Temat postu:

No to dzisiaj jeszcze będziecie mieli "biednego" psa w domu, ale już od jutra powinno być wszystko OK.
A po zdjęciu szwów nie będziecie pamiętać o zabiegu i Sarcia będzie mogła już okrągły rok hasać z kumplami na Fortach .

Dołączył: 20 Maj 2011

PostWysłany: Wto 13:17, 20 Mar 2012    Temat postu:

Dzisiaj jest już lepiej, o ile wczoraj Sarcia w ogóle nie mogła spać, o tyle dzisiaj odsypia wczorajszy dzień

zjadła mało, trochę swojego jedzenia i odrobinę jogurtu

Dołączył: 20 Maj 2011

PostWysłany: Wto 19:35, 01 Maj 2012    Temat postu:

Zbyt wiele się ciekawego nie dzieje... Sara po sterylce wróciła już dawno do zdrowia, przy czym bardzo się uspokoiła i jest bardzo grzeczna. Oczywiście zdarza się jej wariować czasem, ale znacznie rzadziej niż kiedyś.

Z kotami też jakby lepiej się dogadywała, tzn. po prostu zwierzęta starają się nie wchodzić sobie w drogę

no i póki co ze względu na pożal się Boże Bitwę Narodów na Fortach chodzi tylko na smyczy - tak jak zresztą inne psy (w ogóle psiarze z fortów strasznie narzekają na ten cały event, nie dziwię się wcale)

o, a tutaj zdjęcie które można zatytułować 'jak pies z kotem' Smile

Ostatnio zmieniony przez Michal Sara dnia Wto 19:38, 01 Maj 2012, w całości zmieniany 4 razy

Dołączył: 20 Maj 2011

PostWysłany: Nie 21:23, 03 Cze 2012    Temat postu:

Sara ma uczulenie na pyłki. dostała kropelki do oczu i jest ok (jej pan też musi zapuszczać sobie krople do oczu - trzy tygodnie temu miałem laserową korekcję wzroku - solidarnie Smile

poza tym parę dni temu podczas wieczornego spaceru bardzo zainteresowała się... jeżem Smile koło nas w ogródkach działkowych mieszkają te zwierzątka w dość sporej liczbie. Sara była na smyczy, skomlenie i szczekanie nic nie pomogło, zabraliśmy ją stamtąd bo podobno jeże mają pchły i masę innych pasożytów, więc do bliskiego kontaktu nie doszło Wink

PostWysłany: Nie 21:35, 03 Cze 2012    Temat postu:

Możecie jej na codzień przemywać oczy solą fizjologiczną (dobrze wypłukuje wszelkie brudy z oczu, a jest neutralna przy okazji).

Na jeże trzeba uważać właśnie ze względu na pasożyty (pchły, kleszcze itd.), no i kolce (chociaż nasze aportery tak delikatnie chwytają, że sobie nimi krzywdy nie robią ).

PostWysłany: Nie 22:14, 29 Lip 2012    Temat postu:

Spotkaliśmy dzisiaj na spacerze Sarcię z Michałem i mamą. I muszę powiedzieć, że jestem Sarą zachwycona: śliczna, energiczna, grzeczna i z piękną sylwetką.

To kolejny przykład obalający jakże wygodną dla niektórych teorię, że nadwaga psa to wina kastracji lub sterylizacji (!!!).

Ostatnio zmieniony przez Agata_Emi_Lili dnia Nie 22:15, 29 Lip 2012, w całości zmieniany 1 raz
Gośka&Bella

Dołączył: 19 Paź 2011
Posty: 2021

PostWysłany: Pon 8:13, 30 Lip 2012    Temat postu:

Agata_Emi_Lili napisał:

To ja od razu poproszę Michała o instrukcję - jesienią robimy sterylizację i może lepiej się wcześniej przyzwyczić do nowych zasad?
Aga22

Dołączył: 07 Lis 2011

PostWysłany: Pon 19:17, 30 Lip 2012    Temat postu:

Gośka&Bella napisał:

Instrukcja jest prosta - wystarczy wprowadzić w życie dwa magiczne słowa - dieta i ćwiczenia Gives thy a finger. W przypadku psiaka zamiast ćwiczeń można wprowadzić długie długie długie spacery i pływanie Hm...tylko 2 magiczne słowa,a takie trudne czasami
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny