ELZA - 8-letnia goldenka DO ADOPCJI

Przeczytał: 1 temat

PostWysłany: Pią 13:50, 12 Paź 2018    Temat postu: ELZA - 8-letnia goldenka DO ADOPCJI

Elza trafiła do nas ze schroniska w Sosnowcu. Odłowiono ją 4 września w Czeladzi, gdzie wcześniej się błąkała.
Niestety, na razie nie udało się trafić do właściciela. Ogłaszamy sunię, schronisko też ogłaszało i szukało właściciela - bezskutecznie.

Przez tydzień dziewczyna była u Oli i Borysa. jednak życie spłatało nam figla i sunia dostała cieczki, a Borys kastrat oszalał Wink.
Trzeba było dziewczynę czym prędzej przeprowadzać. I tak Elza jest teraz u Leny i Alby od Marcina i Agnieszki.

Dziewczyna ma super charakter - jest pogodna, pewna siebie, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Niczego się nie boi. Psy wszystkie traktują ją bardzo przyjaźnie.
Super psica jednym słowem.

DT zapraszamy do pisania ! Very Happy

Po opuszczeniu schroniska:

U Oli i Borysa:

Ostatnio zmieniony przez Pasiasta Alicja dnia Pią 13:51, 12 Paź 2018, w całości zmieniany 1 raz

Skąd: Górki Wielkie

PostWysłany: Nie 18:13, 18 Lis 2018    Temat postu:

Witamy z Albisiowo-Lenkowo-i tymczasowo Elzikowego domu. Elza gości u nas już parę tygodni, więc możemy o niej coś już napisać.
Sunia jest uosobieniem radości i miłości. Ludzi uwielbia, co obwieszcza merdając zamaszyście ogonem Very Happy Nawet w środku nocy, Elza jak tylko widzi że ktoś zerka w jej stronę, łupie ogonem z radości o podłogę. O ile na początku pobytu u nas w domu stroniła od kanap, łóżek, tak teraz można nakryć ją smacznie śpiącą na "ludzkim" wyrku w pomieszczeniu gdzie człowieki nie widzą. Jak dostanie pozwolenie wejścia do łóżka obok leżącej osoby, chętnie korzysta, ale nie na długo. Na dzieci reaguje z radością, nie wykazując jakiejkolwiek agresji czy wycofania. Z naszymi suńkami żyje w zgodzie, ale specjalnej komitywy z nimi nie ma (kto by się chciał zadawać z diablicami ) Pięknie potrafi sama bawić się zabawkami, szczególnie w ulubionej pozycji z łapami do góry. Na spacerach bardzo impulsywnie reaguje na koty, sarny, bażanty i inne dziwne zwierzęta, zmieniając się w psa łowczego z niesamowitą energią. Siły ma na tyle dużo, że potrafi zachwiać prawie stu kilowym opiekunem Laughing Puszczona na dużym zamkniętym terenie parkowym, pięknie reaguje na komendy i zygzakując (niucha po drodze) wraca na zawołanie. Elza uwielbia jedzenie i musi jeść w misce spowalniającej. Na spacerach też lubi wciągnąć jak trafi się jakieś "coś", ale na stanowczą komendę: zostaw!, ładnie wypluwa zawartość pychola. Przed wyjściem na spacer trzeba jej zapinać natychmiast obrożę i smycz, gdyż z radości i ekscytacji głośno szczeka. Pracujemy nad tym i efekty są coraz lepsze. Generalnie Elzik jest przecudownie kochaną suńką, nie sprawiającą większych problemów.

Skąd: Górki Wielkie

PostWysłany: Czw 7:12, 13 Gru 2018    Temat postu:

Elza coraz lepiej czuje się w towarzystwie ludzi i psów. Pozwala sobie na ściąganie z wysokiego stołu kanapki lub innego smakołyka który pozostał bez opieki. Z Albą i Leną też coraz chętniej broi.

Ostatnio zmieniony przez Albisiowo-Lenkowe Marciny dnia Czw 7:13, 13 Gru 2018, w całości zmieniany 1 raz

PostWysłany: Sob 15:55, 15 Gru 2018
PRZENIESIONY
Czw 13:28, 20 Gru 2018    Temat postu: Ho,ho,ho - święta i paczuchy

Wczoraj Elzika odwiedził Święty Mikołaj. Radości było co niemiara, bo paczka pokaźna. Elza kręciła się wokół, więc trzeba było otworzyć podarki. Czego tam nie było, pluszaki wszelkich kolorów i rozmiarów, kongi, smakołyki... futro było w siódmym niebie. Po minucie pierwsza maskotka straciła oczy i nochala, a potem były egzotyczne pyszności. To był niezapomniany dzień Very Happy Dziękujemy Ci Fundacyjny Święty Mikołaju Heart Heart Heart

Skąd: Górki Wielkie

PostWysłany: Wto 20:16, 01 Sty 2019    Temat postu:

Jesteśmy już po szaleństwach noworocznych i testowaniu Ziutki na wystrzały petard. Niestety, mimo iż na wsi zagęszczenie wystrzałów nie było zbyt duże, Elza panicznie boi się takich imprez. Natychmiast wskakuje z zadyszką do łóżka i wtula się całą sobą w człowieka. Nawet środki farmakologiczne jej nie powaliły. Na szczęście bliskość człowieka daje jej na tyle poczucie bezpieczeństwa, że nie robi się z niej trzęsąca galaretka. Sunia nam się rozwija i już wiemy że jak ludziska śpią, to ona też śpi, na wolnej kanapie, a co Very Happy Z rodzimą społecznością (Alba i Lena) jest już lepiej i w chwili nudów odgryzają sobie uszy, łapy i inne fafle, a Elza nie daje sobie w tym fachu dmuchać w kaszę.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum robocze Fundacji AUREA Strona Główna -> Psy pod opieką fundacji Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)