Karma dla wrażlwych

PostWysłany: Pon 14:34, 15 Sty 2018    Temat postu: Karma dla wrażlwych

Kochani,

Jestem właścicielką Baileya (Zielony), który skończył już 6 lat. Od kiedy pamiętam mamy problem z żywieniem, tzn wystarczy, że pies zje cokolwiek innego niż stała karma (np, kawałek kurczaka) od razu biegunka. Martwi mnie to bo chętnie dałabym mu od czasu do czasu normalne jedzenie, poza tym trudno jest go upilnować. Często udaje mu się coś chapsnąć pod moją nieuwagę. Mam pytanie jaka karma byłaby najlepsza dla wrażliwych przewodów pokarmowych i czy rodzeństwo Baileya też ma ten sam problem ?

Pozdrawiamy serdecznie

PostWysłany: Pon 14:48, 15 Sty 2018    Temat postu:

A czy Bailey miał badanie w kierunku trzustki, robaków?

Ostatnio zmieniony przez Pasiasta Alicja dnia Pon 14:49, 15 Sty 2018, w całości zmieniany 1 raz

Dołączył: 29 Lut 2012

PostWysłany: Pon 15:10, 15 Sty 2018    Temat postu:

Nie, nie miał, ale jest odrobaczany na bieżąco. Trzustkę mogę zbadać chociaż wątpię, żeby było coś z nią nie tak bo ma apetyt, nie chudnie, nie widać, żeby coś go bolało. A jaka karma byłaby najlepsza dla wrażliwego układu pokarmowego i zarazem dla wykastrowanych psów ?

PostWysłany: Pon 17:02, 15 Sty 2018    Temat postu:

Najpierw zrób proszę badanie trzustki i jelit - jest to tzw. profil jelitowo-trzustkowy. Jest to badanie z krwi. Pies np. przy przewlekłym zapaleniu trzustki ani nie musi chudnąć, ani nie musi mieć problemów z apetytem.
Jeżeli wykluczysz problemy trzustkowo jelitowe, to wtedy mozna się zastanawiać nad rodzajem karmy.
Z tym, że nie daj się czarować karmą dla psów kastrowanych, bo takowa nie istnieje.
Pies może jeść każdą karmę (oczywiście nie mający takich problemów jak Bailey w tej chwili) z żelazną obowiązującą zasadą: Nie Żreć Tyle Wink.
Ilośćkarmy musi być dostosowana do trybu życia i aktywności psa.

Dołączył: 29 Lut 2012

PostWysłany: Pon 19:45, 15 Sty 2018    Temat postu:

Dziękuję za odpowiedź, zaraz jakąś karmę wyszukam. Później zrobię badania i dam znać.

Pozdrawiamy

ps. chciałam wrzucić obecne zdjęcie Baileya w naszym wątku ale coś mi się nie udało :-( wstawiłam link a zdjęcie jakieś malutkie :-(

Przeczytał: 1 temat

PostWysłany: Pon 20:18, 15 Sty 2018    Temat postu:

Przy tego typu dolegliwościach, do czasu jak namierzy się przyczynę, bezpieczne jest podanie karmy typu Intestinal Low Fat albo jakiejś hypoalergicznej. Nie powinny zaszkodzić.
Goldi1515

Dołączył: 04 Sie 2016

PostWysłany: Pon 22:46, 15 Sty 2018    Temat postu:

U nas sprawdziła się Purina EN,no i oczywiście ścisła dieta. Jedyną dozwoloną przekąską jest banan,naturalnie w rozsądnych ilościach.
Rzecz jasna dobranie karmy poprzedziły badania.

Dołączył: 29 Lut 2012

PostWysłany: Wto 0:10, 16 Sty 2018    Temat postu:

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc.
Trafficowy kocyk

Dołączył: 09 Sty 2014

Skąd: Pruszków-Olsztyn

PostWysłany: Wto 22:25, 16 Sty 2018    Temat postu:

A czy badaliście qpola (zbiórka próbek z 3 dni)?
Wiem, wiem - mało przyjemne, ale przynajmniej można przechować materiał na balkonie/parapecie zanim trafi do laboratorium Wink
Podobne objawy jak Bailey miał mój Traffic - okazało się, że miał kokcydiozę; po odpowiednim przeleczeniu biegunki ustąpiły.

Dołączył: 29 Lut 2012

PostWysłany: Wto 23:22, 16 Sty 2018    Temat postu:

Dziękuję za odpowiedź. Zrobimy to badanie i dam znać jak wyszło.

Pozdrawiam,

Dorota
arek84

Dołączył: 30 Cze 2015

PostWysłany: Czw 12:33, 18 Sty 2018    Temat postu:

Do nas Amor trafił z podobnymi "objawami", był wtedy na gastro intestinal Low Fat i właśnie wszystko wskazywało na niedomagającą trzustkę. Na szczęście jak się okazało nie na stałe, a fatalne kupy/biegunki zostały powiązane z alergią - zmieniliśmy karmę na royala dla alergików i wspomagaliśmy enzymami, a następnie po prostu wykluczyliśmy karmy zawierające zboża i drób - od tego czasu biegunki występują tylko w uzasadnionych przypadkach (jak wciągnie coś przeterminowanego na spacerze, co na szczęście zdarza się bardzo rzadko). W badaniach wszystko idealne. Obecnie przechodzimy na purizon single meat, bo jak napisała Alicja, kastrat może jeść każdą karmę, a obecną księciunio je z wielką łaską Very Happy

Co do badań, to dobrze je zrobić, niemniej jeśli pies na karmie obecnie przyjmowanej nie ma problemów, a dopiero po czymś ekstra, to mało prawdopodobne by był to problem trzustki, tym bardziej robaków, przynajmniej w mojej ocenie.

A co do czegoś ekstra i biegunek - może też być tak, że żołądek Bailey'a nie jest przyzwyczajony do czegoś innego niż karma bytowa Wink bo jak rozumiem mało kiedy dostaje coś ekstra, bo to generuje biegunki i mamy zamknięty obieg, Amor bardzo długo przechodził na bardziej ludzkie przysmaki, niemniej dostaje i tak tylko ser, jogurt i warzywa i wybrane rodzaje mięs i ryb. Jeszcze rok temu bym się zaśmiał, ale sporo też w jego zdrowiu zmieniły oleje (konopny i z czarnuszki), ale to już zupełnie inna historia Wink
joanna_i_bohdan

Dołączył: 16 Sie 2009

PostWysłany: Czw 13:16, 18 Sty 2018    Temat postu:

Może tylko jeszcze podrzucę to, że kiedy u nas Dunia miasła stan ostry wątrobowy i była na takiejż karmie suchej reagując tak samo jak księciunio Arka. Pies patrzył na miskę i na mnie na zasadzie że robię jej grubą nieprzyzwoitość tym zdrowotnym Royalem. Sprawa przyjmowała nieco inny obrót po choćby minimalnym dosmaczeniu suchości również zdrowotną Royalową puszką Rolling Eyes dietetykiem i dosmaczaczem zostaniemy. Wszyscy...
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum robocze Fundacji AUREA Strona Główna -> O psach / Żywienie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)