Zatrucia środkami bójczymi

Dołączył: 23 Paź 2008

Skąd: Dzierżoniów

PostWysłany: Czw 10:43, 29 Maj 2014    Temat postu: Zatrucia środkami bójczymi

Sezon wiosenno- letni w pełni, w związku z czym pojawiła się nowa plaga zatruć Sad
Uważajcie na wszelkiego rodzaju opryski, środki chwastobójcze czy ślimakobójcze. Na większość z nich nie ma odtrutki, a zwierzaki chętnie je jedzą z uwagi na słodkawy smak. Jeśli macie ogród i zwierzaka to zdecydowanie polecam naturalne sposoby dbania o uprawy.
Objawy zatrucia mogą być bardzo różne- od ślinienia i niespokojnego zachowania aż po drgawki niemożliwe do opanowania. Odtrutki zazwyczaj brak, pozostaje leczenie objawowe.
Jeśli już zauważycie, że zwierzę coś zjadło- czym prędzej do lekarza w celu wywołania wymiotów lub płukania żołądka. Nie czekajcie na objawy, bo wówczas jest zazwyczaj za późno.
Gośka&Bella

Dołączył: 19 Paź 2011
Posty: 2021

PostWysłany: Czw 11:02, 29 Maj 2014    Temat postu:

Marta, większość naszych psów wiecznie coś tam łapie podczas spaceru Sad . Co konkretnie masz na myśli - strutego ślimaka, popryskaną trawę? To wygląda niestety niewinnie...
Paula i Goldisia
DOM ADOPCYJNY, DOM TYMCZASOWY

Dołączył: 29 Lip 2012

Skąd: Będzin

PostWysłany: Czw 11:40, 29 Maj 2014    Temat postu:

Ja własnie zastanawiam się jak posypać środek na mrówki by nie był w zasięgu Goldisiowej mordki
marta.bajowa

Dołączył: 23 Paź 2008

Skąd: Dzierżoniów

PostWysłany: Czw 11:42, 29 Maj 2014    Temat postu:

Jednym ślimakiem raczej psa nie zatrujemy. Przynajmniej szanse są małe. Bardziej chodzi mi o rozsypywanie takich środków we własnych ogrodach i wypuszczanie tam zwierząt. Głównie w taki sposób zwierzęta się trują.
Szocikowa_

Dołączył: 23 Lis 2012

PostWysłany: Czw 23:41, 09 Paź 2014    Temat postu:

Roundup nagminnie używany jest przez administracje spółdzielni mieszkaniowych do likwidacji trawy na krawężnikach.Szocik już ze dwa razy sie podtruł a pies z tej samej hodowli odszedł niedawno bo nawdychal sie oparow świeżo rozlanego roundapu.Sekcja zwłok wykazała u tego półtora rocznego jamniczka ,że ma przeżarte płuca,reszta organów była w stanie idealnym.Zgodnie z zarządzeniami administracje powinny uprzedzac mieszkanców o terminie stosowania oprysków przez odpowiednio przeszkolone osoby.Piszę o tym abyście egzekwowali od waszych administracji ogłoszenia,bo wtedy można chodzić na spacery w inne bezpieczne miejsca.Pozdrawiam Szocikowa.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum robocze Fundacji AUREA Strona Główna -> O psach / Zdrowie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)