DYSPLAZJA - komórki macierzyste u Kamuni

nataliam
DOM ADOPCYJNY, DOM TYMCZASOWY

Dołączył: 19 Lis 2012

PostWysłany: Nie 1:06, 25 Lis 2012    Temat postu: DYSPLAZJA - komórki macierzyste u Kamuni

Witam,
Temat ten chciałabym poświęcić opisowi działania komórek macierzystych w przypadku mojej goldenki Kamy, która cierpi na dysplazję stawów biodrowych. Będę opisywała kolejne etapy leczenia mojej suni, bo temat wart jest zainteresowania i wielu psom i ich właścicielom pozwoli na pozyskanie informacji i podjęcie leczenia u swoich psiaków.
Zacznę jutro od przedstawienia przypadku mojej Kamusi.
Natalia
Aśka Axelowa

Skąd: Piła

PostWysłany: Pią 10:48, 07 Gru 2012    Temat postu:

Halo, Natalia? Wiem, że jesteś teraz bardzo zajęta Soniaczkem, ale może znajdziesz chwilę na opisanie tematu...? Baaaardzo proszę Smile
Dorota&Doxa

Dołączył: 16 Paź 2012

PostWysłany: Wto 10:58, 05 Mar 2013    Temat postu:

I jak Natalia z tą terapią? Też o niej słyszałam i jestem ciekawa czy jest skuteczna?
Marta&Angus&Alma
DOM ADOPCYJNY, DOM TYMCZASOWY

Dołączył: 02 Mar 2008
Posty: 1991

Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Czw 7:01, 19 Wrz 2013    Temat postu:

Puk, puk Natalia.
Napisz proszę trochę jak to u Was się sprawdziło?
Ania80

Dołączył: 26 Paź 2010

Skąd: Katowice

PostWysłany: Czw 10:45, 19 Wrz 2013    Temat postu:

Ja już też wiele słyszałam o tej metodzie i zastanawiam się nad jej skutecznością. Zwłaszcza, że ostatnio przeczytałam, że na wiele innych schorzeń jest dobra. W sobotę będę dzwoniła do Pani doktor, która w tym temacie wie więcej, bo bardzo bym chciała wiedzieć jaki procent skuteczności terapia ma w przypadku niewydolności nerek.

P.S. Choć wiem, że cokolwiek by weterynarze nie powiedzieli, pewni wszechwiedzący będą wiedzieli lepiej Very Happy
Gabiśka

Dołączył: 28 Lip 2016

PostWysłany: Sob 2:09, 27 Sie 2016    Temat postu:

Kochani, zalecam dużą ostrożność. Nasza Sara zmarła 3 miesiące po po dniu komórek. Proces informowania o skutkach ubocznych jest - no cóż zerowy. To jednak jest terapia eksperymentalna. Stosowałabym, ją jedynie jako ostateczną deskę ratunku.

PostWysłany: Sob 9:53, 27 Sie 2016    Temat postu:

Zdecydowanie jest to na razie terapia eksperymentalna. Też podchodzę z rezerwą. Właściciele psów czasem decydują się na nią, bo nic innego już nie pomaga, a czasem pozwalają się zmanipulować.
A efekty? No takie jak przy eksperymentach - w niektórych przypadkach jest poprawa, w niektórych stan się nie zmienia, a czasem kończy się śmiercią.
I tak naprawdę nikt nie wie, jak to działa. Medycyna błądzi po omacku, a królikami doświadczalnymi są psy (no i ludzie też).

Gdzie indziej pytasz, co stosować w przypadku zwyrodnienia stawów.

Czasem pomagają (łagodzą objawy bólowe) suplementy, np. Gelacan Fast, Caniviton.
A jeżeli są za słabe, to pozostają niesterydowe leki przeciwzapalne. Takim NPLZ najnowszej generacji jest Cimalgex. Środek bardzo dobry, ale trzeba mieć świadomość, że są choroby, które wykluczają zastosowanie tego leku, albo trzeba stosować go bardzo ostrożnie.

Ostatnio zmieniony przez Pasiasta Alicja dnia Sob 17:21, 27 Sie 2016, w całości zmieniany 2 razy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum robocze Fundacji AUREA Strona Główna -> O psach / Zdrowie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)