Brązowy wyciek z oka - grudkowe zapalenie trzeciej powieki

Dołączył: 13 Mar 2009

PostWysłany: Nie 17:36, 02 Sie 2009    Temat postu: Brązowy wyciek z oka - grudkowe zapalenie trzeciej powieki

U mojego psa już ponad rok występuje brzydki brązowy wyciek z oka.
Oglądali to różni weterynarze, najpierw było przemywanie herbatą, świetlikiem, podawanie kropel ze świetlika, potem różne inne krople, w końcu jeden wet powiedział, że to grudkowe zapalenie trzeciej powieki.
Przy okazji narkozy do kastracji Duffel miał wykonany zabieg usunięcia tych grudek. Miało to miejsce 20 kwietnia tego roku.Po tym zabiegu dostawał jeszcze jakiś czas krople.
Niestety, poprawa jest żadna.
Tak wygląda obecnie oko Duffla

Zastanawiam się teraz co z tym zrobić.
Czy pojechać do weta, który robił zabieg (wspominał, że czasem zachodzi konieczność powtórzenia go ) czy też zapisać się do okulisty (słyszałam, że dr Garncarz jest świetny) ?

PostWysłany: Nie 17:40, 02 Sie 2009    Temat postu:

Zdecydowanie zapisać się do specjalisty dr Garncarza.
ALIUS

Dołączył: 17 Kwi 2009

Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie 21:33, 02 Sie 2009    Temat postu:

Wyciek z oka to najczęściej zatkany kanalik łzowy. Mały, krótki zabieg kończy ten problem. Garncarz jak najbardziej - sprawdzi przepływ specjalnym płynem.

Dołączył: 13 Mar 2009

PostWysłany: Nie 21:44, 02 Sie 2009    Temat postu:

Dzięki za rady, zapiszemy się w takim razie do dr Garncarza.
Mam nadzieję, że będzie potrafił pomóc, bo to oko naprawdę nie wygląda ładnie i oszpeca psa. Poza tym może mu sprawić jakiś dyskomfort, choć nie wiem, bo nigdy tego w żaden sposób nie okazywał.

Dołączył: 13 Mar 2009

PostWysłany: Wto 19:31, 18 Sie 2009    Temat postu:

Jesteśmy po wizycie u doktora Garncarza, byliśmy u niego wczoraj.
Okazało się, że Duffel ma w jednym oku zwężony kanalik łzowy i część łez wypływa na pysk tworząc właśnie tą brązową plamę.
Kanalik powinien mieć około 0,4 mm, a u Duffla ma 0,2 mm.
Oprócz tego kanalika oczy Duffla są zdrowe, widzi normalnie.
Możemy umówić się na zabieg poszerzenia tego kanalika, jest to wskazane, aczkolwiek nie ma pośpiechu, bo Duffla nie boli to, nie pogarsza widzenia.
Trzeba pamiętać o przemywaniu oka i skóry wokół niego, aby nie dopuścić do problemów skórnych przez ten wyciek. Dostaliśmy do tego celu specjalny płyn, Optex.
Spytałam się jeszcze, czy wykonywany u Duffla zabieg oczyszczenia trzeciej powieki z grudek miał sens, okazało się, że tak, ponieważ powiększone grudki działają na oko jak papier ścierny i wówczas produkuje ono wiecej łez, wiec wyciek jest jeszcze większy.
Natomiast wszelakie podawane mu krople nie miały większego sensu.

Tak więc prawdopodobnie będziemy się umawiać na zabieg poszerzenia kanalika jakoś na jesieni.

Ostatnio zmieniony przez Ewa&Duffel dnia Wto 19:32, 18 Sie 2009, w całości zmieniany 1 raz
ALIUS

Dołączył: 17 Kwi 2009

Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto 21:15, 18 Sie 2009    Temat postu:

Witam
Defa jest po takim zabiegu . Trwał może 15 minut. Nie jest taki straszny. Po nim tylko kilka dni kropienia i dziś mamy 4,5 roku i oczka są super Smile. Jak zrobicie zabieg to od razu zmieni się wygląd mordki psa. Będzie jeszcze ładniejszy no i tych bakterii nie będzie , które dziś na wycieku buszują.
Co do grudek na trzeciej powiece to wiem , że nie zawsze ten zabieg jest konieczny, najpierw lepiej sprawdzić drożność kanalików, a potem jak tam jest ok to szukać grudek Smile
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum robocze Fundacji AUREA Strona Główna -> O psach / Zdrowie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)