Badanie termograficzne

Dołączył: 06 Lip 2008

Skąd: Katowice

PostWysłany: Sob 19:50, 08 Lut 2014    Temat postu: Badanie termograficzne

Wrzucam info o nowości, może się komuś przyda - załapałam się z Saszą na darmowe testowanie kamery, wyszły wszystkie jej stany zapalne i do tego moje uszkodzone kolano.

Badanie nieinwazyjne i całkowicie bezpieczne, bez konieczności podawania narkozy:

W dniu 14.02.2014 r. można będzie przebadać przebadać swojego zwierzaka w Katowicach ( za całkiem przyzwoitą cenę).

PostWysłany: Nie 14:09, 09 Lut 2014    Temat postu:

Ciekawa opcja, choć zastanawiam się, na ile wiarygodne jest takie badanie, bo na wynik może wpływ ogromnie dużo czynników (moim zdaniem).
Agnieszka i Edi

Dołączył: 24 Lip 2012

Skąd: Karpacz

PostWysłany: Pią 18:59, 24 Kwi 2015    Temat postu:

Odkurzam wątek.
Bardzo ciekawe badanie,szczególnie we wczesnym diagnozowaniu.Organy oraz tkanki chore,uszkodzone,czy zainfekowane wydzielają więcej ciepła niż zdrowe.Właśnie to wykrywa i rejestruje kamera termowizyjna.
Po raz pierwszy została wykorzystana w 1956r. przez kanadyjskiego lekarza dr Lawsona do wczesnej diagnostyki nowotworów złośliwych u kobiet.
Dobrze,że teraz zastosowano to w diagnostyce zwierząt.Zwłaszcza,że nie ma efektów ubocznych i nie naraża się zwierzęcia na działanie narkozy i dużej dawki promieniowania jak to ma miejsce w przypadku rtg czy tomografii.
Dodatkowo w przypadku guzów nowotworowych potężna dawka promieniowania może przyśpieszyć rozwój guza.
W przeciwieństwie do innych metod termowizja wychwytuje nawet początkowe zmiany,które nie doprowadziły jeszcze do poważnych zmian fizycznych w obrębie narządów wewnętrznych i tkanek.

To,że jest to u nas nowość nie oznacza to,że nie działa Confused

Agnieszka i Eduś.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum robocze Fundacji AUREA Strona Główna -> O psach / Zdrowie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)