Pies i człowiek - niezwykła więź ( Katowice/edycja 2012)

Skąd: Katowice

PostWysłany: Śro 18:04, 25 Kwi 2012    Temat postu: Pies i człowiek - niezwykła więź ( Katowice/edycja 2012)

W najbliższą niedzielę, 29 kwietnia 2012 r. o 11.00 Śląskim Ogrodzie Zoologicznym w Chorzowie rozpoczynamy tegoroczną edycję spotkań z cyklu "Pies i człowiek - niezwykła więź".
Będziemy na Was czekali razem z naszymi psami na łące obok pawilonu dydaktycznego ( na wprost głównej bramy).
Spotkanie jest bezpłatne, jedyny koszt to cena biletu wstępu do zoo.

W programie :
- godz. 11:00 do 14:00 - „Rodzinne potyczki zoologiczne.”
Dzieci wraz z opiekunami mogą uczestniczyć w licznych zabawach edukacyjnych połączonych
z elementami dogoterapii i arteterapii oraz aktywnego kontaktu z psem, które pobudzają wyobraźnię oraz integrują świat ludzi ze światem zwierząt.

- godz. 14:00 do 15:00 - Pokazy szkolenia psów, konsultacje.
Osoby biorące udział w zajęciach oraz pozostali zwiedzający Śląski Ogród Zoologiczny zobaczą pokazy szkolenia psów , techniki i metody pracy z psami oraz będą mogli skorzystać
z konsultacji w zakresie szkolenia, rozwiązywania problemów behawioralnych, przygotowania do pracy w dogoterapii, żywienia oraz pielęgnacji psów;

-godz. 15:30 do 16:30 - Multimedialny program „Człowiek i pies – niezwykła więź”
Celem tego przedsięwzięcia jest pokazanie możliwości porozumienia między człowiekiem a psem, zapoznanie z zasadami bezpiecznego kontaktu z czworonogiem oraz komunikacji międzygatunkowej, a także rozmowa o podstawowych psich potrzebach
oraz możliwości ich zaspokajania.

A tak bawiliśmy się w ubiegłym roku w zoo:

Na spotkania zapraszamy dzieci w każdym wieku, a także ich opiekunów ( w każdym wieku).

Przy okazji jeszcze jedna informacja o programie "Pies i człowiek - niezwykła więź"- prowadzimy podobne spotkania w Cinema City punkt 44 w Katowicach dla grup zorganizowanych ( szkół) , a na zaproszenie dyrektora szkoły możemy przyjechać z wykładami i prezentacją także do placówki oświatowej.
Justi&Gabi&Libra

Dołączył: 13 Sie 2008

Skąd: Bytom

PostWysłany: Śro 20:23, 25 Kwi 2012    Temat postu:

Gosia a do Domu Dziecka też?? Smile

Ostatnio zmieniony przez Justi&Gabi&Libra dnia Śro 20:23, 25 Kwi 2012, w całości zmieniany 1 raz

Skąd: Katowice

PostWysłany: Czw 12:58, 26 Kwi 2012    Temat postu:

Myślę, że to kwestia dogadania się pomiędzy dyrekcją placówki a DMT.
Trzeba by dokładnie ustalić, o co chodzi - czy o wykład i prezentację multimedialną a na koniec pokazy i kontakt z psami, czy tylko o pokazy i zabawy z psami i dogadać szczegóły.

Bo spotkanie może wyglądać na przykład tak jak robimy na festynach w szkołach i na Dream Night w zoo dla dzieci chorych:

albo tak, jak robimy w Cinema City:

Jeśli ktokolwiek byłby zainteresowany zorganizowaniem tego typu spotkania najlepiej kontaktować się bezpośrednio z Magdą Zając albo Patrycją Górną - telefonicznie albo mailowo, tu są do nich namiary:

Wink
Justi&Gabi&Libra

Dołączył: 13 Sie 2008

Skąd: Bytom

PostWysłany: Czw 16:33, 26 Kwi 2012    Temat postu:

no to będę myśleć Smile rozmawiać i się kontaktować Smile
no i do zobaczenia w ZOO Smile

Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto 13:22, 01 Maj 2012    Temat postu:

Kilka zdjęć z niedzielnego spotkania w zoo:

Kolejne spotkanie już za niecały miesiąc - w ostatnią niedzielę maja.
Zapraszam!
Iwonak

Dołączył: 06 Maj 2012

PostWysłany: Wto 9:10, 08 Maj 2012    Temat postu:

super

Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto 12:26, 22 Maj 2012    Temat postu:

27.05.2012r. zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Człowiek i pies - niezwykła więź", które odbędzie się w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym w Chorzowie.
Czekamy na Was jak zwykle od godziny 11.00 na łące obok pawilonu dydaktycznego.
Zapraszam ( bez psów - nasze dogmastersowe psy chętnie dotrzymają Wam towarzystwa i umilą Wam czas) Wink

Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto 14:07, 19 Cze 2012    Temat postu:

Już w najbliższą niedzielę, 24.06.2012 r., zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Pies i człowiek - niezwykła więź" w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym w Chorzowie. Jak zwykle czekamy na Was od godz.11.00 na łące obok pawilonu dydaktycznego.

Wink

Skąd: Katowice

PostWysłany: Śro 22:05, 25 Lip 2012    Temat postu:

W najbliższą niedzielę, 29 lipca 2012r. po raz kolejny zapraszamy do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie na spotkanie z cyklu "Pies i człowiek - niezwykła więź".
Będziemy czekać na Was z naszymi psami od godziny 11.00 na łące obok pawilonu dydaktycznego - przygotowaliśmy gry, zabawy i konkursy dla dzieci, rodziców i dziadków

Laughing

Skąd: Katowice

PostWysłany: Pon 15:41, 20 Sie 2012    Temat postu:

Już w najbliższą niedzielę, 26.08.2012r. zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Pies i człowiek - niezwykła więź" w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym w Chorzowie. Czekamy na Was z naszymi psami od godziny 11.00 na wprost bramy głównej - jak zwykle przygotowaliśmy mnóstwo zabaw i konkursów dla dzieci i ich opiekunów

Spotkanie jest BEZPŁATNE - płaci się tylko za bilet wstępu do zoo.
Tak bawiliśmy się ostatnim razem:

Na spotkanie zapraszamy bez Waszych psów ( do zoo jest zakaz ich wprowadzania), nasi psi dogoterapeuci chętnie dotrzymają Wam towarzystwa i umilą czas.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum robocze Fundacji AUREA Strona Główna -> Różności / Spacery i spotkania Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)