Wesoła Łapka - WARSZAWA (Ursynów, Mokotów, Wilanów)

Marta, Niko, Leo

Dołączył: 17 Sie 2008

PostWysłany: Wto 22:24, 03 Kwi 2012    Temat postu: Wesoła Łapka - WARSZAWA (Ursynów, Mokotów, Wilanów)

Kochani- jako, że zeszłam na psy już zupełnie i bezpowrotnie - będę Wam tu skrobać informacje o terminach Wesoło-Łapkowych szkoleń w Warszawie na Ursynowie, Mokotowie i w Wilanowie. O nowych miejscach szkoleniowych i nowych tematach kursów jeśli takie będą się pojawiały oraz innych psich wydarzeniach odbywających się w tym rejonie Warszawy

Dla wszystkich adoptowanych psiaków fundacyjnych - 10% rabatu (zainteresowane osoby proszone o wcześniejszy kontakt w celu pozyskania hasła rabatowego).

Na dobry początek serdecznie Was zapraszam w lany poniedziałek o godz. 10:00 na świąteczny wspólny spacer z psiakami - w okolice lasu kabackiego. Startujemy na polance pod lasem u zbiegu ulic: Zaruby i Kabackiej. Dalej udamy się w zależności od ilości spacerowiczów lasem do Powsina lub wzdłuż lasu (za murami metra) wałem.

Jeśli chodzi o bardziej naukowe wydarzenia to spełniam się poniżej:

PRZEDSZKOLE DLA SZCZENIAKÓW
: [link widoczny dla zalogowanych]

NAJBLIŻSZY TERMIN:

URSYNÓW (niedziela) - startujemy 15 kwietnia 2012 - g. 17:00 na kortach tenisowych na terenie kampusu SGGW - ul. Nowoursynowska 161.

4 spotkania (każde 1,5 h) - szkolenie przeznaczone dla psiaków do 4-5 miesiąca - szczeniak nauczy się, że człowiek jest wspaniałym i godnym zaufania przewodnikiem, a wykonywanie jego poleceń jest przyjemne i nagradzane. Dowie się, jak należy się bawić z innymi psami, oswoi ze „strachami” (przejście przez tunel, zabawa w namiocie, ciasne przestrzenie, dziwnie ubrani ludzie, głośne dźwięki…), przyzwyczai do zabiegów pielęgnacyjnych (obcinanie pazurków, czyszczenie uszek, czesanie…), polubi chodzenie na luźnej smyczy i będzie wracać na przywołanie. W programie są również zasady domowe, sygnały komunikacji jakimi posługują się psy oraz „instrukcja obsługi psa”.

Kurs PIES TWÓJ PRZYJACIEL - podstawowe posłuszeństwo:: [link widoczny dla zalogowanych]

NAJBLIŻSZE TERMINY:

WILANÓW (sobota) - startujemy 14 kwietnia 2012 - g. 13:00 na korcie tenisowym na terenie Klubu Sportowego SINUS - ul. Wał Zawadowski 99

URSYNÓW (sobota) - startujemy 21 kwietnia 2012 - g. 10:00 na kortach tenisowych na terenie kampusu SGGW - ul. Nowoursynowska 161.

MOKOTÓW (niedziela) - startujemy 13 maja 2012 - g. 16:00 na Polach Mokotowskich

10 spotkań (każde 1,5 h) - szkolenie przeznaczone dla psiaków od 5 miesiąca i dorosłych - obejmuje zakresem zasady posłuszeństwa, pomoc w zbudowaniu relacji pomiędzy psem a jego opiekunem, wychowanie przy zastosowaniu pozytywnych wzmocnień
W ramach szkolenia PTP uczymy psa następujących umiejętności: koncentracji uwagi na przewodniku, przychodzenia na wezwanie, chodzenia na luźnej smyczy, dostawiania się do nogi i chodzenia przy nodze, wchodzenia na miejsce, targetowania - podążania za wskaźnikiem, siadania i warowania w miejscu, spokojnego leżenia przy przewodniku, komendy zostań, niepodejmowania pokarmu, opanowania emocji psa.

Kurs PIES W MIEŚCIE - posłuszeństwo DLA ZAAWANSOWANYCH

NAJBLIŻSZY TERMIN:

MOKOTÓW (niedziela) - startujemy 22 kwietnia 2012 - g. 14:00 na Polach Mokotowskich

Kurs Pies w Mieście przeznaczony jest dla psów, które mają opanowane podstawowe umiejętności posłuszeństwa (skupianie uwagi na przewodniku, siad, waruj, chodzenie na luźnej smyczy w małych rozproszeniach i przywołanie).

Zajęcia będą przeprowadzane w warunkach stopniowo zwiększanych rozproszeń, i obejmują:

· Skupianie uwagi na przewodniku w różnych rozproszeniach,
· Praca ze smyczą i przewodnictwo na spacerze,
· Chodzenie na luźnej smyczy,
· Przywołanie
· Grzeczne zachowanie w rozproszeniach (biegające dzieci, rowery, rolkarze…)
· Zostawanie w odległości od przewodnika
· Tolerowanie bliskości innych psów
· Grzeczne witanie się
· Odwołanie psa z zabawy
· Chodzenie bez smyczy
· Ignorowanie psów szczekających za płotem
· Zatrzymywanie się na komendę
· Grzeczne zachowywanie się w kawiarni
· Jazda środkami komunikacji

Czas: 8 spotkań po 2 godziny lekcyjne (8 x 1,5 godziny), spotkania raz w tygodniu.

Zapraszam serdecznie Smile
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum robocze Fundacji AUREA Strona Główna -> O psach / Psie szkoły, szkolenia, wykłady Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)