Gocha, Sasza [*za TM] i Kejko

Skąd: Katowice

PostWysłany: Pią 23:33, 22 Sie 2008    Temat postu: Gocha, Sasza [*za TM] i Kejko

Aga z Erim nadawałaby się znakomicie to opisywania szkolenia psiaków ratowniczych na Jackowym forum, zapraszam, bo mało mamy tak doświadczonych osób Wink

W temacie psów i ich właścicieli - Saszę już niektórzy znają osobiście, niektórzy ze zdjęć, to taki podhalański retriever bezogoniasty - cuś z podhalana, cuś z goldena albo labiana ( żarłoczność przede wszystkim ) oraz w tle ja, zdominowana przez suńkę :

Ostatnio zmieniony przez Gocha2606 dnia Śro 17:31, 01 Paź 2014, w całości zmieniany 1 raz

PostWysłany: Śro 19:37, 11 Lis 2009
PRZENIESIONY
Pon 10:11, 07 Lis 2011    Temat postu:

Ponieważ Saszka nie ma na forum swojego miejsca, bo nie została adoptowana za pośrednictwem "Aurei", a muszę Wam coś powiedzieć, napiszę to tutaj, w dziale o nas i naszych psach Wink

Trzy lata minęły w mgnieniu oka.
Dokładnie 11 listopada 2006 roku Sasza pojawiła się w moim życiu i wywróciła je do góry nogami. Początki wspólnego życia były trudne, głównie z mojej winy, ale na szczęście wszystko dobrze się skończyło i ciężka praca, połączona nie raz i nie dwa z ubraniami utytłanymi pasztetówką i kieszeniami pachnącymi kiełbaską, dała niesamowite efekty.
Dziś mogę powiedzieć, że udało mi się zbudować z moją suczką prawdziwą więź i sprawić, żeby mi zaufała oraz stała się psem dobrze wychowanym i dość dobrze wyszkolonym – w takim stopniu, że nie boję się jej puszczać na spacerach ze smyczy, bo wiem, że zareaguje na moje przywołanie i nie zaatakuje obcego człowieka ani nieznanego jej psa. Wybierze mnie – wróci i poczeka na to, o co ją poproszę, żeby zrobiła. Mam psa, który nauczył się nie decydować na własną łapę, ale czekać wskazówki przewodnika. A ja nauczyłam się obserwować środowisko i kontrolować Saszkę. Nauczyłam się rozumieć, co do mnie mówi, odczytywać wysyłane przez nią sygnały i myślę, że stworzyłyśmy fajną, zgraną parę. Szczególnie miłe i budujące jest to, że kiedy obcy ludzie poznają Saszkę uważają, że jest to łagodna i przytulasta suczka i nie mogą uwierzyć, że kiedyś to był pies agresywny, rzucający się na wszystko i wszystkich w odległości kilkudziesięciu metrów.
Mam nadzieję, że pomimo problemów zdrowotnych mojej Małej Blondyneczki będziemy obchodzić kolejne i kolejne i kolejne ( i tak w nieskończoność ) rocznice naszego wspólnego życia i cieszyć się sobą nawzajem jeszcze przez dłuuuugie lata.

PostWysłany: Wto 23:21, 07 Gru 2010
PRZENIESIONY
Pon 10:27, 07 Lis 2011    Temat postu:

Sasza raz jeszcze, tym razem filmowo:

Wink
Ania80

Dołączył: 26 Paź 2010

Skąd: Katowice

PostWysłany: Czw 22:15, 10 Lis 2011    Temat postu:

Chciałabym kiedyś tak napisać o Ozzy`m.

Chłopak się zmienia, ale jeszcze daleko nam do tej więzi co jest między Tobą, a Saszą.

Eh... mogę jedynie pozazdrościć.

I przede wszystkim pogratulować. Smile

Ostatnio zmieniony przez Ania80 dnia Czw 22:16, 10 Lis 2011, w całości zmieniany 1 raz

Skąd: Katowice

PostWysłany: Pią 17:33, 11 Lis 2011    Temat postu:

Dziękuję Aniu - Ozzy to naprawdę fajny pies i ma mądrą panią, która już niedługo pewnie będzie dumna ze swojego psiaka Very Happy

A my dziś mamy nasze prywatne święto niepodległości czyli wyzwolenia Saszy zza krat schroniska. Dokładnie 5 lat temu w zimny, deszczowy dzień, tuż po godzinie 12 w południe zabrałam chudą, śmierdzącą i zagubioną w świecie suczkę do swojego małego auteczka i przywiozłam ją do swojego domku. I pomimo wielu błędów, jakie na początku popełniłam i problemów, które z tego wynikły nigdy-przenigdy nawet przez myśl mi nie przyszło, że mogłabym ją oddać.

Dobrze mi z moją Małą Blondyneczką, a jej chyba ze mną też:

Ania80

Dołączył: 26 Paź 2010

Skąd: Katowice

PostWysłany: Pią 21:22, 11 Lis 2011    Temat postu:

Ja jestem z Niego dumna, a z tą mądrością Jego pani to bym nie przesadzała. Myślę że nadal popełniam sporo błędów. Sad Więc mógłby trafić lepiej. Ale kocham Go przeogromnie

A Wam Dziewczyny życzę jak najwięcej takich świąt. :*

Skąd: Katowice

PostWysłany: Śro 17:36, 01 Paź 2014    Temat postu:

Jak wiecie moja ukochana Saszka odeszła za TM...
Nie potrafiłam sobie z tym poradzić i chyba blondyneczka nadal nade mną czuwa z psiego nieba, bo podesłała mi takie oto cudeńko - Kejko z Maksymilianowa, dziś mija 3 tygodnie, od kiedy ją adoptowałam.

[/img]
Albisiowo-Lenkowe Marciny

Dołączył: 17 Mar 2013

Skąd: Górki Wielkie

PostWysłany: Śro 20:29, 01 Paź 2014    Temat postu:

Fajna psinka Very Happy
Aśka i Fibi

Dołączył: 22 Wrz 2011

PostWysłany: Śro 21:48, 01 Paź 2014    Temat postu:

Piękna jest A jakie minki, - łobuz-kokiet
Gośka&Bella

Dołączył: 19 Paź 2011
Posty: 2021

PostWysłany: Śro 22:14, 01 Paź 2014    Temat postu:

Jakaś taka australijska - skrzyżownie koali (1' zdjęcie) z kangurem (3' zdjęcie) . Cudna po prostu!

Skąd: Katowice

PostWysłany: Śro 23:46, 01 Paź 2014    Temat postu:

Cytat:

To prawie to - czyli prawie owczarek collie Wink
Chłop na wsi miał sukę i psa w typie rasy collie i co rok prorok, czyli niemal co cieczka - szczeniaki, a co szczeniaki to do piachu albo do rzeki i po problemie. Ten miot dobre duszyczki uratowały, wszystkie maluchy poszły do adopcji, została tylko ta najbardziej nieśmiała czyli Kejo, a Saszka jakoś mnie nakierowała na właśnie to ogłoszenie no i jest mały prawie kolak Wink

Marta&Angus&Alma
DOM ADOPCYJNY, DOM TYMCZASOWY

Dołączył: 02 Mar 2008
Posty: 1991

Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Czw 7:53, 02 Paź 2014    Temat postu:

Saszka tam pewnie w niebie chodzi pełna dumy ze swej ziemskiej Przyjaciółki i trzyma nad Wami pieczę.
Kejo jest śliczna
Życzę Wam wszystkiego co najlepsze i wklejaj Gosiu częściej fotki, co bym mogła oczy nacieszyć, bo ja zagoldeniona ale ze słabością do kolaków

PostWysłany: Czw 8:37, 02 Paź 2014    Temat postu:

Piękna szczęściara
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum robocze Fundacji AUREA Strona Główna -> Różności / Nasze psy i my Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)