RUFI
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Następny

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum forum robocze Fundacji AUREA Strona Główna -> W Psim Niebie

Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią 19:36, 16 Lip 2010    Temat postu:

Do tej pory psy chociaż nie wykluczam że gdyby szła suka też by tak się zachowywał ze względu na to że na spacerze jest bardzo podekscytowany, a jak idzie jakiś pies to odrazu zaczyna się puszyć i charczeć pod nosem. Chociaż były też dwie sytuacje gdzie suczki były za ogrodzeniem- jedna kundelka- Rufi podszedł do siatki z machającym ogonem i był przyjaźnie nastawiony, w drugim przypadku- suka rasy pit bull lub amstaff ( nie rozróżniam) też za ogrodzeniem i Rufi do niej doskoczył z krzykiem- tyle że tamta też szczekała

Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie 20:14, 18 Lip 2010    Temat postu:

Witamy weekendowo. Wczoraj Rufi musiał zostać w domu sam na kilka godzin. Gdy mój Paweł wrócił do domu ogólnie wszystko było w porządku- jedynie co Rufi zaspokoił swoja ciekawość-co takiego jest na piętrze domu ( u mnie psy maja do dyspozycji tylko parter). Tak więc (delikatnie ) odsunął prowizoryczna bramkę prowadzącą na schody i zwiedził sobie pięterko, gdzie poczęstował się jedzonkiem dla kota ( którego na szczęście było jak na lekarstwo) i żadnych szkód na szczęście nie zrobił po czym zszedł na dół i poszedł spać do łazienki. Z mniej śmiesznych rzeczy Rufulca od piątku męczy biegunka na którą dostał leki chociaż do dnia dzisiejszego poprawy nie było. Prawdopodobnie do gustu i do żołądka nie przypadła mu karma. Dzisiejszą noc z racji bolącego brzucha i niesamowitego dyszenia którego nie ma nawet u mojej Jamajki Rufi spędził na ogrodzie a ja wraz z nim bo się denerwowałam co z biedakiem. Chociaż zauważyłam że lepiej spało mu się na wolnym powietrzu co i tak nie wykluczyło dyszenia. Dzisiaj wypił ok. 15 litrów wody ( lana z baniaka dlatego wiem ) i mimo ochłodzenia na polu on nadal dyszy jak stara lokomotywa.

PostWysłany: Nie 20:58, 18 Lip 2010    Temat postu:

Oj, ale 15 litrów, to dla mnie trochę niepokojące - czy on aby nie jest za bardzo odwodniony? Jaki lek Rufi dostaje na biegunkę?

Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie 21:57, 18 Lip 2010    Temat postu:

On tak sporo pije odkąd jest u nas- a leki dostał Dia Dog i dzisiaj nifuroksazyd. Jutro rano jedziemy do weterynarza

Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie 22:22, 18 Lip 2010    Temat postu:

Właśnie Rufi został wykąpany ( dopiero teraz bo był zakropiony na pchły ). W wannie obraził się i nie chciał współpracować więc weszłam kąpać się z nim Smile teraz wyczesany i pachnący śpi- i jedna dobra wiadomość- przestał dyszeć ( przynajmniej na razie) chyba go ta kąpiel mocno orzeźwiła Smile

Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto 17:39, 20 Lip 2010    Temat postu:

Dzisiaj kolejna wizyta u weta i dalszy antybiotyk na gardło które jest jeszcze czerwone i Rufi kaszle. Chłopak przytył 2 kg a dzisiaj nawet nie dokończył posiłku tak więc nie jest jakiś zachłanny na jedzenie. Biegunka ustąpiła po zmianie karmy ale Rufulec nadal bardzo dużo pije. Na dniach przyjedzie do nas szkoleniowiec by zobaczył jak Rufi zachowuje się na spacerach i w stosunku do innych psów ( bo to co już zauważyłam suczki lubi Smile ) oraz pomoże mi troszkę udobruchać Jamajkę która nadal jest obrażona i wycofana- przestała nawet mnie słuchać jeżeli ją wołam, zwłaszcza jak Rufi do mnie podbiegnie pierwszy co akurat zdarza się bardzo często. No nic będziemy pracować nad poprawą naszych relacji.

Skąd: Siedlce

PostWysłany: Wto 18:10, 20 Lip 2010    Temat postu:

Michalinko ,czy Rufi miał badany poziom cukru we krwi?? Takie ilości pochłanianej wody źle mi się kojarzą :(Moja poprzednia psica przed stwierdzeniem u niej cukrzycy, zachowywała się tak samo jeśli chodzi o picie wody.

Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto 21:46, 20 Lip 2010    Temat postu:

Żadnych badań jeszcze nie miał robionych bo na razie jest na antybiotyku

Skąd: Siedlce

PostWysłany: Wto 22:01, 20 Lip 2010    Temat postu:

Gdybyś miała dostęp do glukometru ,może ktoś z Twoich znajomych ma taki aparat, to badanie jest bardzo proste, najlepiej pobrać kropelkę krwi z ucha, tak robiłam przez 4 lata ,dwa razy dziennie.Na kiedy planujesz badania rudzielca, może ja mogłabym Ci podesłać aparat?

Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto 22:02, 20 Lip 2010    Temat postu:

Wiesz ja mam taki aparat w domu ale nie wiedziałam że mogę taki test wykonać na psie. A jakie są normy?

Skąd: Siedlce

PostWysłany: Wto 22:14, 20 Lip 2010    Temat postu:

Michalinko norma to 90-120 jak dobrze pamiętam, u mojej psicy rzadko była norma, bo albo za dużo albo za mało,dlatego musiałam jej mierzyć co kilka godzin.Musisz chłopakowi wygolić troszkę uszko i nakłuć ,mała kropelka wystarczy, najlepiej zrobić na czczo ale jak masz możliwość to możesz spróbować i teraz.
Daj znać, jeśli Ci się uda.

PostWysłany: Wto 23:31, 20 Lip 2010    Temat postu:

M!S!A napisał:

Problemy z gardłem też mogą być przyczyną nadmiernego picia wody.

Skąd: Kraków

PostWysłany: Śro 14:45, 21 Lip 2010    Temat postu:

Mamy pierwszy mały sukces podczas spaceru- do Rufiego podleciał mały pies, z którym zajadle "walczył" gdy tamten był za ogrodzeniem. Rufi na początku naprężył się ale po chwili już było ok- i tamten pies poszedł nawet z nami na spacer Smile Próbował nawet Rufiego zaczepiać ale nie udało mu się- został po prostu olany Smile ( za wysokie progi pod malutkie nogi hahaha Wink ) Mam nadzieję że kiedyś dojdziemy do etapu dużego psa i Rufulec też się fajnie zachowa. Powoli też oduczam go reagowania na psy rzucające się za ogrodzeniem- i na tym polu też już mamy małe sukcesy Smile
Ewi i Bolsik

Dołączył: 13 Cze 2010

Skąd: Bytom

PostWysłany: Śro 16:24, 21 Lip 2010    Temat postu:

Super Smile trzymamy kciuki żeby wam się udało

PostWysłany: Śro 19:46, 21 Lip 2010    Temat postu:

Michalinko, fantastycznie !
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Następny