KORA
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

Przeczytał: 1 temat

PostWysłany: Wto 13:59, 26 Gru 2017    Temat postu:

Wstyd okrutny! Tyle czasu na tutaj nie było Embarassed

Cóż więc zdarzyło się od września?

Kora była ze mną i z Daisy na zjeździe szkoleniowym w Chańczy Dzielnie sobie dziewczynka radziła. kto był w Dębkach i zobaczył ją w Chańczy nie poznawał dziewczyny - ani z zachowania ani z wyglądu. Jest ciekawa, odważniejsza, no i bardziej przypomina pączuszka, niż ogryzka Wink.

Tak poza tym, że psychikę ma bardzo delikatną, to stara się jak może, zwłaszcza jak czuje moje wsparcie. Koło strasznego odkurzacza da się już przejść - wprawdzie na ugiętych łapach i muszę ćwierkać do niej, wspierać i chwalić, ale się już da.
Trochę nas winda zaczęła ostatnio straszyć. Wcześniej doskonale sobie radziła, bardzo szybko opanowała windę, ale grudniowe wichury narozrabiały. Strasznie wiało i wyło ze szczeliny progu w windzie i od tej pory trzeba się do windy skradać, starannie obwąchując próg.
Ale z każdym dniem jest lepiej.

Korcik bardzo lubi towarzyszyć mi w kuchni i nie o jedzenie chodzi, bo żebractwo zakazane ze względu na alergię pokarmową.
Koreczek leży zazwyczaj na środku kuchni i obserwuje moje ruchy. Coś tam kroję, myję naczynia, wyciąg po cichutku buczy i to wszystko zdaje się działa na Korka hipnotyzująco, bo oczka robią się coraz mniejsze, węższe, głowa opada i Korcik zasypia.

Zdrowotnie Korcik bardzo się stara, żeby nudno nie było. Ze względu na atopowe zapalenie skóry kąpiemy się w szamponach leczniczych - teraz już "tylko" co dwa tygodnie. Ale jakby było tylko tyle, to byłoby za pięknie Smile.

We wrześniu Korek zafundował sobie hot-spota giganta, który zniknął ostatecznie dopiero w listopadzie. Było parę dni oddechu i zaczęło boleć ucho. Z rozmazu wyszło, że mamy pałeczki ropy błękitnej. To paskudztwo długo i trudno się leczy, ale jakimś cudem udało się nam w miesiąc pokonać obrzydlistwo.

Tak poza tym to Korniszon uwielbia pożerać chusteczki higieniczne (czyste) i kradnie je kiedy tylko nadarzy się okazja - oczywiście całymi paczkami.
Uczy skutecznie moją wnuczkę porządku, bo każda porzucona lalka kończy z odgryzioną nogą, albo ręką. Ubranka też można wymemłać.

Mnie też się ostatnio oberwało - zrobiłam kilka szydełkowych gwiazdek na okno. Chciałam je przed świętami wykrochmalić i powiesić i nie mogłam jednej znaleźć - przepadła. Koncepcja mi się w związku z tym popsuła i odstąpiłam od dekorowania okna.
Po czym w Wigilię patrzę, a Kornik tarmosi i rozrywa w pysku jakąś koronkę - druga gwiazdka! No to chyba wiem, co się stało z pierwszą Smile.

Kora na zjeździe w Chańczy:

Kora z prezentami od fundacyjnych Mikołajów:

Świąteczne lenistwo:

Świąteczny spacer z Daisy i patykożerstwo:

Ostatnio zmieniony przez Pasiasta Alicja dnia Wto 14:00, 26 Gru 2017, w całości zmieniany 1 raz
Zuza_Oskarowa
DOM TYMCZASOWY

Dołączył: 26 Paź 2015

PostWysłany: Czw 15:36, 28 Gru 2017    Temat postu:

Jej Alicja - dopiero teraz spojrzalam jak Korcia vel "Kornik" wygladala na poczatku - a jak wyglada teraz.
Patrzac na nia teraz nigdy bym nie powiedziala , ze ten piesek tyle przeszedl....
Teraz piekna siersc, ufne spojrzenie normalny rozpuszony piechal.
brawo!!

Przeczytał: 1 temat

PostWysłany: Pon 12:54, 19 Lis 2018    Temat postu:

Niniejszym uprzejmie informuję, że moje podanie o adopcję Kornika zostało przez fundację rozpatrzone pozytywnie i Kornik domu nie szuka. Zostaje z moją rodziną na zawsze Very Happy.
Bogusia

Dołączył: 10 Gru 2008

Skąd: Boruszowice

PostWysłany: Pon 14:49, 19 Lis 2018    Temat postu:

No i cudnie
Zorkowa

Dołączył: 19 Gru 2007

Skąd: Katowice

PostWysłany: Pon 19:48, 19 Lis 2018    Temat postu:

O jak pięknie Smile)) gratulacje obu paniom Smile)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum robocze Fundacji AUREA Strona Główna -> W Psim Niebie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3